../resim/urun/502058_B.jpg
Türkçe Eğitimine Adanan Bir Ömür Dr. Asiye Duman’a Armağan

Editör(ler): İhsan KalenderoğluPınar Kanık Uysal
Yazar(lar): Selmi DemirkolAbdurrahman GüzelAhmet BalcıAlemdar YalçınAliye İlkay YemeniciMerve MüldürBanu ÖzdemirDuygu UçgunEda MertFerhat EnsarEmine Ulu AslanBayram BaşEmrah BoyluÜlker ŞenPınar ÇalEsra Nur TiryakiFaik KanatlıYunus Emre ÇekiciFatma AçıkFirdevs GüneşGıyasettin AytaşHalit KaratayAhmet DemirelHasan BağcıHatice CoşkunHuzeyfe BilgeKemalettin Deniz Mehmet TemizkanMehmet KurudayıoğluBüşra KirazMehmet KaraElif DemirMehmet Ali BaharMerve Altıparmak YılmazArzu ÇevikMuammer KartalBaşak UysalNaciye Ata YıldızNamık Kemal ŞahbazNazlı Rana GürelNil Didem ŞimşekÖmer ÖzkanPınar Kanık UysalSemra KöseDilek PehlivanSalih Kürşad DolunayZeynep EkinciSalim PilavEsra AkyolTahir TağaYaşar AydemirYusuf DoğanZeki Gürelİhsan Kalenderoğlu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Fiyatı belirlenmemiş. % 0 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın tam metnini indirmek için TIKLAYINIZ!

Asiye DUMAN, 1966 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğmuştur. İlkokulu 1977 yılında Kırıkhan’da, ortaokulu ve liseyi ise Kilis Kız Öğret - men Lisesinde bitirmiştir. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1992 yılında Prof. Dr. Abdurrahman Güzel danışmanlığında hazırladığı “1923-1957 Yılları Arasında Ortaokul ve Liseler için Hazırlanan Türkçe, Türk Dili ve Edebi - yatı Programları Üzerine Bir İnceleme” adlı teziyle yüksek lisans öğreni - mini tamamlamış olup bilim uzmanı unvanını almıştır. 1997 yılında Prof. Dr. Abdulkerim Abdulkadiroğlu yönetiminde hazırladığı “Üniversi - telerin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri Dışındaki Bölümlerinde Türkçe - nin Eğitimi ve Öğretimi” konulu teziyle doktora öğrenimini tamamla - mış ve doktor unvanını almıştır.

Asiye DUMAN, meslek hayatına 1987-1988 eğitim-öğretim yılında Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Arpalı köyünde başlamıştır. Aynı yıl Ankara Tevfik İleri İmam-Hatip Lisesinde Türkçe öğretmeni olarak görev yapmıştır. Bir yıllık öğretmenlik deneyiminin ardından 1989 yılında Gazi Üniversitesinde Türk dili okutmanı olarak akademiye adım atmıştır. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalına yardımcı doçent doktor olarak ataması yapılmıştır. Otuz yılı aşkın bir süre, yapmış olduğu pek çok bilimsel çalışmanın yanı sıra yetiştirdiği sayısız eğitimci ve bilim insanı ile akademiye, bilime ve ülke - mize hizmet etmiştir. Asiye DUMAN, Prof. Dr. Hayri DUMAN ile evli ve üç çocuk annesidir.

 


ISBN: 9786257228800

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 900

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yaşamın Ucuna Yolculuk
40 adet satıldı
12,78

2
Babaya Mektup
13 adet satıldı
5,95

3
Mor Salkımlı Ev
11 adet satıldı
32,20

4
Sağlık Olsun!
4 adet satıldı
9,00

5
Zorla Evlendirilen Genç Kız

6
Annem İçin
3 adet satıldı
11,25

7
Sorumluluklar Ve Paylaşımlar Üzerine

8
Okuldan Uzakta
1 adet satıldı
15,84

9
Bir Bulut Kaynıyor
1 adet satıldı
21,00

10
Şerefe
1 adet satıldı
15,28


ETİKETLER
,