../resim/urun/502443_B.jpg
Eğitimde Zeki ve Esnek Teknolojiler

Editör(ler): Utku Köse
Yazar(lar): Rabia SarıcaOzan ŞenkalBuket KaratopEmel GülerSinan HopcanEsma Nur ÖzenElif PolatNursel YalçınEyüp AkbulutSerap UğurGülsün Kurubacak
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yapay Zekâ’nın ham maddesi olan veri, dijital dünya sayesinde hayatın her alanını sarmaladığı için Yapay Zekâ’nın olmadığı bir gelecek hayal bile edilememektedir. Nitekim, eğitim alanı da bu kapsamda zeki ve esnek çözümlerin farklı problemler bağlamında işe koşulduğu bir alan olarak Yapay Zekâ ile yakından ilgilidir. Dijital dünyanın ve dönüşümün özünde yer alan verinin işlenişi ve kullanımı dikkate alındığında sadece Yapay Zekâ değil, nispeten analitik basit çözümlerle etkin sonuca ulaşmamızı sağlayan Veri Madenciliği de bu konuda eğitim literatüründe takdire şayan bir yer edinmiş durumdadır. Neticede, Yapay Zekâ ve Veri Madenciliği gibi alanların sunmuş oldukları zeki ve esnek çözümlerin genel bir perspektifte ele alınması gerekmektedir.
Eğitimde Zeki ve Esnek Teknolojiler adı altında literatüre sunulan bu kitap çalışmasının temel amacı, başta Yapay Zekâ olmak üzere eğitimde gerekli dijitalleşmeyi ve esnekliği sağlayacak çözümlere ilişkin genel bir perspektif ortaya koymaktır. Bu noktada, toplamda yedi bölüm altında şu konular ele alınmaktadır:
•Birinci bölüm altında eğitimde Yapay Zekâ’ya ilişkin bilinmesi gereken temel kavramlar ele alınmaktadır. Bölüm, ilgili literatüre giriş bağlamında oldukça önemlidir.
•İkinci bölüm altında eğitimde dijital dönüşümün ve beraberinde ortaya çıkardığı zeki teknolojilerin kullanımı yönünde genel bir değerlendirme sunulmaktadır.
•Üçüncü bölüm altında, bütün dünyanın tecrübe etmekte olduğu COVID-19 nedeniyle önemi daha fazla anlaşılan açık ve uzaktan öğrenmenin, Yapay Zekâ kapsamında ve esnek ortamlar açısından incelenmesi gerçekleştirilmektedir.
•Dördüncü bölüm bağlamında, ‘esneklik’ faktörü açısından Yapay Zekâ’nın eğitimde getirileri arasında yer alan uyarlanabilir sistemler konusu ele alınmaktadır.
•Beşinci bölümde Yapay Zekâ’nın en önemli alt alanı olan Makine Öğrenmesi’nin eğitim alanında kullanımı değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.
•Altıncı bölüm içerisinde eğitim alanındaki önemli konulardan olan eğitimin yönetiminin Veri Madenciliği taraflı çözümlenmesine ilişkin bir uygulama açıklanmaktadır.
•Yedinci bölümde, Yapay Zekâ’nın geleceği açısından önem arz eden Yapay Süper Zeka ve Teknolojik Tekillik konuları yönünde Transhümanizm ve yeni öğrenme ortamlarına ilişkin ışık tutucu yorumlara yer verilmektedir.

ISBN: 9786257676182

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 170

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz