../resim/urun/503233_B.jpg
Geçmişten Günümüze Türkiye’de Sahil Güvenlik

Editör(ler): İsmail H. DemircioğluYücel YiğitAhmet Özcan Ebru DemircioğluCengiz ÜnverG. Salih Karabacak
Yazar(lar): Murat ArslanHüseyin Sami ÖztürkMuzaffer DemirDoğan Mert DemirTülay MetinGaye YavuzcanOlcay Pullukçuoğlu YapucuMehmet Ali ÜnalGüven DinçErdoğan Keleşİlhan EkinciYusuf Alperen Aydın Mehmet KorkmazCihan ÖzgünNazım KurucaAhmet KöçŞenay Özdemir GümüşM. Emre KIlıçaslanMehmet OkurRahmi DoğanayRahmi ÇiçekDilşen İnce ErdoğanBanu Berber BabalıkDuygu Yılmazİsmail H. DemircioğluEbru DemircioğluG. Salih KarabacakOnur GüvenEmrah ÖzdemirNasıh Sarp ErgüvenMustafa Murat ÖzdemirAhmet Özcan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

53,55 % 15 indirim
63,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Son yıllarda sahil güvenlik haberleri medyada daha fazla yer bulmaktadır. Bu artışta, deniz yoluyla düzensiz göç hareketliliğinin farklı nedenlere bağlı olarak artmasının yanı sıra kıyıların hâlen kaçak ticari mal, silah, insan, terör vb. konularda cazip alanlar oluşturmasının da etkisi bulunmaktadır. Sahil güvenliği ve bu kavramla ilişkili kurumların tarihsel temelleri çok erken devirlere dayansa da bu güvenliği sağlayacak profesyonel yapıların ortaya çıkışı ve bağımsız kolluğa dönüşmesi nispeten yenidir. Buna rağmen tarihsel köklerinin eskiliği onu gelişmeler karşısında güçlü kılmaktadır. Türkiye’de Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde verilen hizmetler, güvenlik algısı ve stratejileri, modern dünyanın problemleri karşısında değisime açık olarak şekillenmektedir.
Günümüzde Sahil Güvenlik Teşkilatı’nın hizmet alanı, bağlılığı, personel eğitimi ve teknolojik imkânları geçmişe oranla daha belirginleşmiştir. Sahil Güvenlik hizmetlerinin tarihi eski dönemlere uzansa da Sahil Güvenlik adıyla bir teşkilatın kurulması yakın tarihlidir. Tarih arastırmalarında bir kurumun başlangıcı için kabul edilen tarih, genellikle kurumların bugünkü adlarıyla kuruluşundan çok öncesinde aranır. Kurumların adları yeni olabilir fakat onların yaptığı hizmetleri çok erken tarihlerden beri yürüten birimler ve bugünkü kurumları ortaya çıkaran uzun bir süreç vardır. Birbirinden farklı dönemlerde sahil güvenliği konu edinen yazıları içeren kitabımızla bu durum daha açık bir şekilde ortaya çıkarılmıştır. Kitabımız aynı zamanda Türk Sahil Güvenlik Teşkilatı ile ilgili yapılmış kapsamlı ilk çalışmadır. Modern anlamıyla bu tür kurumların kuruluşuna ilişkin referanslar Batı’da aransa da esasen bu cografyada Türk Sahil Güvenlik Teşkilatı’nın köklerini bulabileceğimiz geniş bir alan karşımıza çıkmaktadır. Tarihsel süreçte sahil güvenlik konusunun araştırılması, devletin güvenlik algısı ve kolluk hizmetlerinin zamanın ihtiyaçlarıyla ilişkili olarak nasıl değistiğini gösterirken; ilgili devlet kurumlarının tarihine de ışık tutacaktır.
Tarih merkezli hazırlanan bu kitabın, kurumsal bilincin olusmasında tarih bilgisine duyulan ihtiyacı karsılayacağı ve sahil güvenlik konusuna dışarıdan bakanlara sempatik bir alan olusturarak yeni çalısmaların doğuşuna ilham olacağı düşünülmektedir. Kolluk tarihi çerçevesinde doğrudan sahil güvenlik konusunu ele alan çalısmamız araştırmacıların ve meraklıların zihnine sahil güvenlik olgusunu yerleştirirken bu konuda yapılması gerekenlerin henüz baslangıcında olduğumuzu da gösterecektir.

ISBN: 9786257228596

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 704

Ebat: 16x23,5

| ibrahim keçe, 9.4.2021 01:58:37

Editörlerden ne kadar kaliteli bir kitap olduğu ortada. Alanım değil ama sırf Demircioğlu editör diye alıp okuyacağım. Kaleminize sağlık. Eminim geçen yılki kitaplarınız kadar değerlidir.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
4774 adet satıldı
37,40

2
Aktif Öğrenme
1121 adet satıldı
27,00

3
Eğitimde Yeni Yönelimler
765 adet satıldı
44,20

4
Eğitim Felsefesi
586 adet satıldı
27,20

5
Eğitime Giriş
481 adet satıldı
37,40

6
Eğitim Sözlüğü
327 adet satıldı
29,75

7
Eğitimde Çoklu Zeka

8
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
54 adet satıldı
27,20

9
Esnek Öğrenme
38 adet satıldı
24,65

10
Lisans Programlarının Karşılaştırılması