../resim/urun/50438_B.jpg
Ben Bir Okul Uydurdum

Editör(ler): Ayhan Ural
Yazar(lar):
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu çalışma bizce nicedir üzerine pek de kafa yorulmayan okulun neliği ve ne olması gerektiği üzerine farklı bir pencere açıyor.. Doğru ya, biz hep eğitimi tartıştık durduk ama nasıl bir okul istediğimizi pek soruşturmadık. Oysa, okulun binası, sınıflar, sandalye, kürsü, koridor, oturma biçimi, öğretmenin konumu, okula giriş-çıkışlar, dahası öğrencinin eline tutuşturulan ders kitabı ve diğer materyaller nasıl olmalı? gibi sorulara cevap aranırken, hızla gelişip değişen öğretmenin niteliği, öğretim yöntemleri ve okulun etkililiğinde n sorumlu yöneticilerle okul politikaları da sorgulanabilmeli...

Ural`ın editörlüğündeki bu çalışma, bize farklı uzmanlık alanlarından üniversitelisans, lisansüstü-öğrencilerinin ellerinden çıkan metin, resim ve karikatürlerle konuya sistem-dışı bir perspektifte bakmamızı sağlıyor. Biraz da gerçeklikteki değil, hayalimizdeki okulun ne olduğu, olması gerektiğini gösteriyor. Hayaller bitmez; özellikle de eğitimde hayallere izin vermek gerekir, zira öğrenci olarak çocuk ve gençler, kendilerine sunulan okulu beğenmeyerek, kendi alternatif okullarını bir biçimde kurgulayabilirler.

Ben Bir Okul Uydurdum, uydurma fiilinin ne de önemli olduğuna işaret ediyor. Uydurma kelimesini hep aşağılarız ama bu kelime son derece önemli, çünkü uydurmak hayal etmeyi ve o da düşünmeyi gerektirir. Elinizdeki çalışma, hem hayal etmiş hem de düşünmüş. Az şey de değil bunlar...


ISBN: 9786055885939

Baskı Sayısı: 4.Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 216

Ebat: 13.5x21

| meltem akın köse, 20.5.2010 18:02:14

Herkesin kabul ettiği fakat görmezlikten geldiği eğitim sistemindeki eksik ve yanlışları farklı bakış açılaryla değerlendiren bunu yaparken de okul ve öğrenci ilişkisine farklı pencereden ışık tutan bir eser.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okul ve Toplum
400 adet satıldı
21,25

2
Ben Bir Okul Uydurdum
226 adet satıldı
23,80

3
Fichte’nin Eğitim Üzerine Düşünceleri ve Türkiye’deki Yansımaları

4
Öğretmeniiiiim
29 adet satıldı
21,25

5
Haşim Nahit Erbil’in Türkiye’nin Yükselişi ve Teknik Eğitim Davası

6
Mikrodalga Tekniği - Pasif Devreler ve Çözümlü Problemler

7
Satranç
3 adet satıldı
5,85

8
Aşk ve Gurur
1 adet satıldı
15,62

9
Baba’ya Mektup
1 adet satıldı
5,85

10
Deney Tasarımı
1 adet satıldı
21,00


ETİKETLER
,