../resim/urun/504655_B.jpg
DEHB ve Alternatif Tedavi Türleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Arzu Çakıcı
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dikkat Eksiklikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), çok sık görülen nörogelişimsel bir bozukluk olarak son yıllarda dikkatleri üzerine çekmiştir. Ancak kökenleri çok eskiye dayanan bu bozukluk, yaklaşık 2500 yıl önce, büyük bir hekim ve bilim insanı olan Hipokrat tarafından tanımlamıştır. DEHB’ye çağdan çağa, kültürden kültüre farklı isimler ve anlamlar atfedilmesine karşılık gerçekte böyle bir bozukluk olmadığına ilişkin söylemler de bulunmaktadır. Ancak DEHB günümüzde beyin görüntüleme yöntemleri sayesinde çok daha kolay tanınır olmuştur. Artık çocukluk döneminde fark edilen DEHB, tedavi edilmesi gereken bir bozukluk olarak kabul edilmiştir.

Tedavisinde öncelikli olarak medikal tedavi yer almaktadır. Ancak medikal tedaviye destek olarak bilimsel platformda bitkisel tedaviden oyunla tedaviye kadar çok farklı alternatif tedavi türlerinin araştırıldığı görülmektedir. Kitapta yer alan akıl oyunları, mikado oyunu ve eğitici bilgisayar oyun türleri ise bu alternatif tedavi yelpazesinin bir parçasını oluşturmaktadır.

Dikkat Eksiklikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Alternatif Tedavi Türleri kitabında DEHB hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin yanı sıra medikal tedaviye ek olarak alternatif tedavi türleri de yer almaktadır. Bu bağlamda çok kapsamlı olarak nitelendirilebilecek bu kitabın psikoloji, özel eğitim, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanlarında çalışanlar ile öğretmenlere ve ebeveynlere temel bir başvuru kaynağı olacağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786257228138

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz