../resim/eResim/633240.jpg
Beşikten Mezara Kırgız Türkleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Kemal Polat
Yayınevi: Berikan Yayınları

26,95 % 23 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dili bir, dini bir ve kültürleri bir olan kardeş Kırgız ve Türk Halklarının kökleri derin bir tarihe uzanmaktadır. Bağımsızlığımızı kazandıktan sonra Kırgızistan ve Türkiye arasında sıcak ilişkiler oluşturulup iki devlet, tek millet anlayışı çerçevesinde gelişmektedir.

Bu bağlamda günümüzde kardeş Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Kırgızlar üzerine yapılan araştırmaların çoğalması memnuniyet verici bir olaydır. Önceden bu tür eserlerin çoğunluğu ülkemizin siyasî, ekonomik ve coğrafî durumları ile ilgili iken, şimdi ülkemizin halk inanışları ile gelenekleri hakkındaki bu eserin kaleme alınması, iki halkın ne kadar yakın olduğunu bir kez daha somut örneklerle Türk kardeşlerimize sergileme imkânı verecektir.

Gerçekten, Kemal Polat'ın büyük bir ciddiyet ve ilmî titizlikle kaleme aldığı bu eser alan araştırması usulü ile geçmişte ve günümüzde yaşayan halk inanışlarını, gelenekleri ele almakta, asırları kocaltan Kırgız gelenek ve inançlarının canlı örneklerini sunmaktadır.


ISBN: 9786057634009

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2019
Baskı Yeri: Türkiye/Ankara

Sayfa Sayısı: 336

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,