../resim/urun/506857_B.jpg
Sınıf Yönetimi

Editör(ler): Temel ÇalıkMehmet Metin Arslan
Yazar(lar): Temel ÇalıkBertan AkyolTürker KurtDidem KoşarEmine DağlıEmre ErSerkan KoşarAli Çağatay KılınçZeki ÖğdemEmre SönmezHasan KavgacıM. Berkay ÖzünlüFatih ŞahinHasan Hüseyin AtasayarMehmet Metin Arslan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitimin en temel amacı bireyi topluma kazandırmaktır. Aile, çevre ve okul üçgeni içinde gerçekleşen eğitim, her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Son yıllarda, eğitim açısından önemi günden güne artan ve yadsınamaz bir gerçek de, sosyal medyanın, çocukların ve gençlerin eğitimine olan etkileridir. Özellikle yaşam boyu öğrenme anlayışı, sosyal medyanın öğrenme-öğretme süreci içindeki yerini daha da önemli hâle getirmektedir. Her yaş grubunda ve düzeyde öğrenenlere sunduğu yaygın, kolay ve ücretsiz kullanım imkânı, olumlu ve olumsuz birçok sonucu beraberinde getirmektedir. Söz konusu gelişmeler, öğretmenler açısından “sınıf yönetimini” daha girift hÂle getirmiştir. Bu durum, planlı, programlı ve toplumun rasyonel düzenlemesiyle oluşturulan okullardaki eğitimi (öğretim) toplumlar açısından daha da önemli ve vazgeçilmez bir duruma gelmiştir.

Bu bağlamda, ülkemizde zorunlu eğitimin süresi, diğer birçok ülkede olduğu gibi 12 yıla çıkarılmıştır. Eğitimin amacına ulaşabilmesi diğer faktörler yanında öğretmen niteliğiyle de yakından ilişkilidir. Öğretmen yetiştiren kurumlarda Sınıf Yönetimi, “öğretmenlik meslek bilgisi” kapsamında daha yaygın olarak ilk iki yıl içinde başlangıç derslerinden biri olarak okutulmaktadır. Elinizdeki Sınıf Yönetimi kitabında, öğretmenlerin sınıf içerisinde etkili olmaları ve öğrencilerin dersleri daha iyi kavrayabilmeleri açısından gerekli bilgiler ve ipuçları mevcuttur. Ayrıca kitap, öğretmenlik mesleğini tanımak isteyenler ve öğretmen olarak çalışacaklar için de faydalı bir eser niteliği taşımaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenler ile ilgili sözlerinden: "Cumhuriyet sizden ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller ister", "Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız.” söylemleri rehberimiz olması dileği ile….


ISBN: 9786257676304

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 312

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3316 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2893 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
737 adet satıldı
34,00

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
35,70

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
617 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı