../resim/urun/509527_B.jpg
A/R/TOGRAFİ Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi

Editör(ler): Suzan Duygu Bedir EriştiRita Louise Irwın
Yazar(lar): Suzan Duygu Bedir Eriştiİnci SanÖzlem Ayvaz TunçSanem OdabaşıŞakir ÖzüdoğruMine KüçükAyşe Dilek KıratlıYeliz ErdoğanAyşe Özbaki GülerElif AvcıEbru GülerNecla CoşkunNil KurtulanEmel Ülüş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

59,50 % 15 indirim
70,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Her araştırma araştırmacının parmak izidir, araştırma özgünlüğü ise araştırmacının parmak izini yok etmeden ortaya koyduğudur.”

Suzan Duygu BedirErişti

A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı, sanat temelli araştırma yöntemlerinden biri olan A/r/tografi Yöntemi’ni açıklayan ve uluslararası iş birliğine dayalı bir editörlük ile hazırlanmış olan bir kitaptır. Kitapta çeviri üniteler, özgün araştırma çalışmalarına dayalı üniteler ve uygulamalara dayalı ünitelerin yer aldığı üç ana bölüm ile birlikte sonuç bölümü yer almaktadır. Birinci bölümde A/r/tografi ile tanışma içerikli üniteler yer almakta ve araştırma olarak A/r/tografi’nin ortaya çıkış süreci açıklanmaktadır. İkinci bölüm araştırma sürecinde yöntemsel strateji olarak A/r/tografik araştırmaları sorgulayan üniteleri içermektedir. Üçüncü bölüm, uygulama odaklı kimi araştırmalara dayalı olarak yöntemi açıklamaktadır. Sonuç bölümünde ise A/r/tografik araştırmaya zemin hazırlayabilecek örnek çalışmalara yer verilmiştir.

A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı yöntemin teorisyeni olan Prof. Dr. Rita L. Irwin ile birlikte hazırlanarak siz değerli okuyucularla bir araya gelmekte ve bu yönü ile zengin bir içerik ortaya koymaktadır.

A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı sanat temelli araştırma, sanat temelli eğitim araştırmaları, sosyal bilimler araştırmaları ve iletişim araştırmaları için özgün çıkış noktaları yakalamaya zemin hazırlayıcı niteliktedir. İçeriğin oluşturulmasında uluslararası bakış açısı ve öznel unsurların araştırma sürecindeki önemi üzerinde durulmuştur. A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi, A/r/tografi Araştırma Yöntemi’ni Türkçe alan yazına kazandırmış ilk kitap olma niteliği taşıyan ve uzun bir çalışma sürecinin ürünü olan bir eserdir.

Farklı disiplinlerde, kuramsal ve uygulamalı süreçlerde bilimsel çalışmalara kaynaklık etmesi ve yol gösterici olması dileğiyle…


ISBN: 9786257676410

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 380

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz