../resim/urun/514203_B.jpg
Yakın Tarihin Gerçekleri

Editör(ler):
Yazar(lar): İlber Ortaylı
Yayınevi: Kronik Kitap

22,75 % 35 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"İttihatçılar milliyetperver ve büyük ideallere sahiplerdi ama kendilerini değerlendiremeyen bir ekip olmaları onları başarısızlığa sürükledi."
 
“Mustafa Kemal (Atatürk), Suriye’de Vatan Cemiyeti’ni kuruyor, ertesi sene Makedonya’ya geliyor, oradan Trablusgarp’a koşuyor.
 
Trablusgarp’taki görevi bitince tekrar bu tarafa Balkan Harbi’ne geliyor. Bu durum tabii ki kendisini ve düşüncelerini müthiş etkilemiştir.”
 
"Birinci Dünya Savaşı`ndan sonra Türk toplumu kaosu ve yeni bir dünya savaşını değil, Milli Mücadele`yi tercih etmiştir."
 
"Osmanlı İmparatorluğu, milliyetçi akımlar sayesinde dağılan tek imparatorluk değildi; fakat ne Rusya, ne de Avusturya-Macaristan’da ulusalcı akımlar bu derecede aktif ve silahlı eyleme dönüşmüştü."
 
"1967`de bindiğimiz trendeki ihtiyar Araplar `Ah nerede o Osmanlı!` diye yakınıyorlardı. Cevabı düşündürücüdür. Acaba o Osmanlı`yı kim kovaladı, bizimle beraber mi kovalandı; bilemiyoruz."
 
"1918 yılında, mütarekenin en hazin vaktinde, millet her yerde direniyordu. Ama bu direnişlerin arasında koordinasyon yoktu. O eşgüdümü hangi politik deha sağlayacaktı? Ancak arkasında askerî bir başarı ve müspet intibaları olan bir komutan… Mustafa Kemal Atatürk..."
 
“İkinci Dünya Savaşı, cephede öldürdüklerinden çok, geride yaşayan ölüler bıraktı.”
 
İlber Ortaylı
 
Osmanlı’nın çöküşünün nedenlerini, milliyetçilik akımlarını, Trablusgarp Harbi’ni, Balkan Harbi’ni, Birinci Dünya Harbi’ni, küllerinden doğan bir cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ile arkadaşlarını, Türk siyasal hayatında demokrasiye geçiş çabalarını, Demokrat Parti’nin iktidarda olduğu yılları ve 1965 yılına doğru giden gelişmeleri, Ortadoğu`nun tarihini, Krallıkların yükselişini ve çöküşünü, baskıcı liderler ve oğullarını Türk tarihçiliğinin kılavuz ismi İlber Ortaylı’nın derin analizleriyle soluk soluğa okumak için benzersiz bir davet…
 
Yakın Tarihin Gerçekleri, 19 ve 20. yüzyıla dair tartışılan, gündemden düşmeyen konulara dair İlber Ortaylı`nın görüşlerini merak edenler için mutlaka okunması gereken bir kitap...

ISBN: 9786057635983

Basım Tarihi: Mart 2021
Sayfa Sayısı: 352

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Türk Tarihi ve Kültürü
524 adet satıldı
39,10

2
Yakın Tarihin Gerçekleri
20 adet satıldı
22,75

3
Karl Marx ve Marksizm Üzerine

4
Kazım Karabekir`in Gözüyle Yakın Tarihimiz 1

5
İlber Ortaylı Yakın Tarih Seti (3 Kitap)

6
Arap Ülkelerinin Yakın Tarihi

7
100 MaddedeYakın Tarih
1 adet satıldı
17,50

8
Üç Devrimci Tiyatro Bir Meddah

9
Pusula
1 adet satıldı
25,55

10
Mesele Teslim Olmamakta
1 adet satıldı
27,00


ETİKETLER
,