../resim/urun/515212_B.jpg
Coğrafya Araştırmalarında Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulamaları II

Editör(ler): Mehmet Fatih DökerEbru Akköprü
Yazar(lar): Ali Ekber Gülersoy Mustafa Recep İrcanNeşe DumanMustafa UtluMesut ŞimşekMuhammed Zeynel ÖztürkHediye Arzu Gökçe GündüzoğluHasan ÇukurFethi Ahmet CanpolatDündar DağlıMurat UzunM. Kirami ÖlgenYusuf ÖzbelSeray TözKerime KarabacakOzan ÖztürkFaize SarışFatih OcakMuhammet BahadırHatice TurutGüldane MirioğluErgin CanpolatFatih OcakAli UzunKemalettin Şahin
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

55,25 % 15 indirim
65,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bilgisayar teknolojileri ve uygulama projeleri ancak “Coğrafi Veri” ile anlam kazanır. Başarılı CBS projeleri için coğrafi veriyi ilişkilendirme yeterliliği önemlidir. Zira coğrafi özellikler hem birbirinden bağımsız değillerdir ve hem de zamana bağlı değişim gösterirler. Coğrafi verinin kullanılmasında bu iki karaktere ait farkındalık eksikliği, CBS projelerinin başarısını engelleyen kullanıcı yeterliliği problemidir.

Kitapta yer alan araştırmaların; genç araştırmacılara yönlendirici, mesleki yeterliliklerine katkı yapacak içeriğinin yanı sıra, disiplinler arası çalışmalar için kazanımları vurgulayıcı özellikleri de öne çıkmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin TUROĞLU

Coğrafi bilginin ve destekleyici öznitelik bilgilerinin her alanı kapsadığı günümüzde, konusunda uzman ve coğrafi bilginin yönetiminde yetkin insan kaynaklarının önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Bu kitap ile CBS yöntemlerinin coğrafyanın farklı çalışma alanlarına nasıl uygulandığı, sonuçlarının ve etkilerinin ne olduğunun uygulamalı olarak anlatıldığı bir eser ortaya konmuştur. Eserin CBS endüstrisine katkı sağlaması ve bu konuda çalışma yapacak potansiyel genç coğrafi bilgi sistemleri kullanıcılarına ve alanında başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli kamu çalışanlarına, akademisyen ve özel sektör uzmanlarına yol gösterici olmasını temenni ederim.

Dr. Akın KISA


ISBN: 9786257676489

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 326

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Genel Beşeri ve Ekonomik Coğrafya

2
Genel ve Fiziki Coğrafya
675 adet satıldı
39,10

3
Genel Fiziki Coğrafya
492 adet satıldı
35,70

4
Türkiye Beşeri Coğrafyası
388 adet satıldı
58,65

5
Coğrafya Öğretimi
250 adet satıldı
37,40

6
Genel Coğrafya
229 adet satıldı
34,00

7
Coğrafya Eğitiminde Araştırma

8
Geçmiş Günümüz ve Gelecekte Nüfus Gerçeği

9
Jeopolitik Açıdan Sınırlar

10
Turizm ve Coğrafi Bilgi Sistemleri