../resim/urun/51983_B.jpg
Hayat Bilgisi Öğretimi ve Öğretmen El Kitabı

Editör(ler): Selahiddin Öğülmüş
Yazar(lar): Mustafa BektaşHakan DündarM.Barış HorzumSezgin İnalGülin KarabağErgün Öztürk
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

39,10 % 15 indirim
46,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Okul, çocuğu hayata hazırlar ama çocuğun hayatının da belli bir bölümü okulda geçer. Bu nedenledir ki “hayata hazırlanmak” ile “hayatı yaşamak” arasındaki sınırın nerede başladığını veya bittiğini ayırt etmek kolay değildir. Hayat ile hayata hazırlanma sürecinin bu denli iç içe geçmiş olması, hayata hazırlanma yönteminin de zorunlu olarak hayatın gerçekleriyle örtüşmesini gerektirmektedir. Hayat Bilgisi dersi ise çocuğu hayata hazırlama notasında temel yaşam becerileri ve kişisel nitelikleri kazandırmayı merkeze alan bir derstir.

Hayat Bilgisi öğretim Programı çocuğun hazırlanması sürecinde aileyi ve okulu, toplum ve doğa öğrenme alanları içerisinde, dediğim ve sürekliliği de göz önüne alarak vurgulanmaktadır. Hayat Bilgisi programında vurgulanan noktalar göz önünde bulundurularak hazırlanan bu kitapta teori ve uygulama bir arada sunulmaktadır. Bu nedenle de kitap, öğretmen adayları ve öğretmenler için bir el kitabı niteliğindedir. Bu kitapta Hayat Bilgisi dersi öğretim programını yapısını bu derslerde kullanabilecek etkili strateji, yöntem ve teknikleri, dersin planlamasını, derslerde kullanabilecek materyalleri, ders kitaplarını ve özelliklerini, çoklu zeka uygulamalarını, ölçme değerlendirme uygulamalarının programı kazandırmayı amaçladığı temel becerilere ve kişisel niteliklere göre hazırlanan uygulama örneklerini bulabilirsiniz.


ISBN: 9786054282036

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 610

Ebat: 16x24

| nevzat karademir, 10.9.2010 12:09:43

Hayat bilgisi dersinde konuları işlerken yararlanabileceğime inandığım tek kitap.Başarılar.


| hatice gülsever, 3.8.2010 18:24:51

Kesinlikle ufuk açan bir eser.Yazarları kutluyorum.


| nilgün sever, 20.5.2010 18:02:14

Mükemmel bir kitap.Özellikle becerilerin etkinliklerle desteklendiği bölümler bildiğim kadarıyla ilk defa ele alınmış.Tebrikler.Biraz sonra okulda olacağım.Gitmeden bu bölümlere göz atarak gidiyorum.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,