../resim/urun/51984_B.jpg
Topluma Hizmet Uygulamaları

Editör(ler): Kemalettin KuzucuS. Tunay Kamer
Yazar(lar): S. Tunay KamerRamazan AlabaşMahmut ÇitilDursun DilekÜmit Polat
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Topluma Hizmet Uygulamaları dersi, YÖK tarafından Eğitim Fakültelerinin programlarında yapılan değişiklikler çerçevesinde 2006–2007 öğretim yılından itibaren okutulmaya başlanmıştır. Bu ders, 1 saati teorik, 2 saati uygulama olmak üzere haftada toplam 3 saat ve 2 kredilik zorunlu bir derstir. Topluma Hizmet Uygulamaları dersi, teorik ve pratik çalışmaların bir arada yer olduğu, öğrencinin ön planda ve aktif olarak görev aldığı; öğretim elemanının daha geri planda kalarak öğrenci çalışmalarını gözlemlediği ve yönlendirdiği bir derstir. Ders etkinlikleri fakültedeki sınıf ortamından farklı olarak toplumla iç içe gerçekleştirilmektedir. Bu ders öğrencilerin ilgi duydukları, yapmak istedikleri ve sonucunun verimli olacağına inandıkları çalışma konularının seçilmesine ve uygulanmasına oldukça elverişlidir.

Bu kitap, Topluma Hizmet Uygulamaları dersinin eğitim fakültelerinde daha önce okutulan derslerden farklı bir nitelik taşıması dolayısıyla; gerek dersi verecek öğretim elemanlarının gerekse dersi okuyacak öğrencilerin neyi, ne zaman ve nasıl yapacakları ile ilgili bir rehber olması ve dersin işlenmesinde bir standardın oluşmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta ders ile ilgili temel kavramlar ve tanımları, dersin amacı ve önemi, ilke ve esasları hakkında bilgiler, bir proje önerisinin nasıl hazırlandığı ve yapılabilecek etkinlik ve proje örnekleri ve bununla ilgili doküman ve formlar ve projelerin okulda uygulanabilirliği ile ilgili modeller yer almaktadır. Kısaca kitapta, dersin kuramsal boyutu ve uygulama aşamaları örneklerle ele alınmıştır.


ISBN: 9786054282166

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2009
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 134

Ebat: 16x24

| Eyüp Demir, 20.5.2010 18:02:14

Bu ders YÖK Tarafından programlara kondu. Ama ders nasıl işlenecek ve bu alanda uzman yetersizliği var. Hazırlayanlara teşekkür ederim. Derslerimde yaralanmayı düşünüyorum.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
2115 adet satıldı
32,30

3
Eğitime Giriş
2070 adet satıldı
34,00

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

6
Sınıf Yönetimi
565 adet satıldı
30,60

7
Öğretim İlke ve Yöntemleri
514 adet satıldı
39,10

8
Sınıf Yönetimi
492 adet satıldı
29,75

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı