Pegem.Net../resim/urun/51992_B.jpg
Profesyonel Öğretmenliğe Doğru

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mustafa Zülküf Altan 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

18,28 % 15 indirim
21,50

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


öğretmenlik maalesef profesyonel bir meslek olarak görülmeyen ender mesleklerden biridir. Bu durum sadece bizim ülkemize özgü değildir. Mesleği profesyonel hâle getirmeyi birilerinden, kurumlardan veya devletten beklemenin de çok işe yaramayacağı açıktır. Profesyoneller, nitelikle ilgilenirler. Yaptıkları işler niteliklidir ve başkalarından da nitelikli işler yapmalarını ister ve beklerler.

Nitelik dünyası yüksek, yaptığı her işte nitelik arayan, bunu hayat felsefi olarak kabul etmiş ve aynı nitelikleri öğrencilerine kazandırmayı amaçlayan ve onların yaptığı her çalışmada nitelik arayan öğretmenler sayesinde, öğretmenlik profesyonel bir meslek olarak kabul görecektir.

İçerikte yer alan bilgiler, tamamen sınıf içi çalışmalarında ortaya çıkmış ve bizzat denenmiş pratik uygulamaları kapsamaktadır. Bazen, zaten bunları biliyorum; bazen de, bak bu konu ilginç deneyebilirim ya da okurken kafanızda soru işaretleri oluşacak ve o konu hakkında detaylı araştırma yapmak isteyebileceğiniz durumlar olacaktır. Bu çalışmanın, mesleğini profesyonelce yapmayı düşünen öğretmen adaylarına ve halen öğretmen olarak çalışanların sınıf içi öğretmenlik uygulamalarına katkı sağlaması düşünülmektedir.


ISBN: 9786054282470

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 104

Ebat: 13.5x21

| Alirıza Bektaş HÜRREM, 20.5.2010 18:02:14

Henüz kitapLarınızı okuma fırsatım olmadı ama içerik yönünden zengin olduğuna inanıyorum. İlk fırsatta kitaplarınızdan alacağım.


| Ebuzer Yaşar, 20.5.2010 18:02:14

Hocamı İnönü Üniversitesinden tanırım. Artık eğitim kelimesinin bile sistemi terketmek üzere olduğu "Eğitim Sistemi"mizin acilen değişmesi, bunun için de "Eğitimci" lerimizin değişmesi (en azından değişime açık olması) gerektiğine inanıyorum ve kendini "Eğitimci" olarak gören herkesin okumasını öneriyorum... Şundan emin olun ki ne kadar başarılı öğrenciler yetiştirmiş olursanız olun, bu kitaptan alacağınız birşeyler vardır... Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum...


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğrenme Öğretme Kuram ve Yaklaşımları

2
Türkiye’nin Eğitim Çıkmazı

3
Profesyonel Öğretmenliğe Doğru

4
Neden Beyin Temelli Öğrenme?
257 adet satıldı
31,45

5
Öğrenme ve Öğretme
241 adet satıldı
23,80

6
IQ dan EQ ya Duyguları Zekice Yönetme

7
Eğitim Hikayedir
120 adet satıldı
25,50

8
Uyuyan Devi Uyandırmak
104 adet satıldı
24,30

9
Öğretmenim Hasan Ali Yücel

10
Okulda Ahlak Eğitimi ve Ahlak Öğretiminde Örnek Olay İncelemesi Yöntemi