../resim/urun/51994_B.jpg
Sosyal Bilgiler Öğretimi

Editör(ler): Mustafa Safran
Yazar(lar): Harun ErTalip ÖztürkSelahattin KaymakcıErkan YeşiltaşSelma YelŞahin OruçSoner Mehmet ÖzdemirHilmi DemirkayaEbru GençtürkHakan KoçKubilay YazıcıNadire Emel AkhanYasin DoğanGökçe KılıçoğluZihni MereyBülent AksoyAhmet ŞimşekBanu Çulha ÖzbaşBekir Necati AltınBülent AkbabaElif Kaldırım AladağGülfem SarpkayaHalil TokcanNazlı GökçeNihal Baloğlu UğurluNihat ŞimşekSeçil AlkışSezai ÖztaşSıddıka DemirtaşSoner AladağBarış KayaAhmet Şakir Atçı Ebru AyMehmet Özdemir
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

53,55 % 15 indirim
63,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim kurumlarının temel işlevi 21. Yüzyıl dünyasında etkili ve etkin vatandaş olabilmek için gerekli olan bilgi, beceri ve değerlerin öğrenciye kazandırılmasıdır. Bu bilgi, beceri ve değerlerin önemli bir bölümü özellikle Sosyal Bilgiler derslerinde kazandırılmaya çalışılır. Türkiye’de son yapılan program değişikliğiyle (2004-2005) beraber Sosyal Bilgiler öğretimi anlayışında da değişiklikler oluşmuş disiplin temelli bir anlayış yerine disiplinler arası bir anlayışa geçilmiştir.

Dünyada ve ülkemizde meydana son değişiklikleri dikkate alarak hazırlanan bu kitap konuları sırayla karışık biçimde vermek yerine sosyal bilgiler öğretimindeki konuları belli temalar çerçevesinde kendi içinde bölümlere ayırarak tasniflemiştir. Böylece Sosyal Bilgiler konularının daha kolay ve anlaşılır biçimde öğretilebileceği düşünülmüştür. Ayrıca kitap bu yönüyle Sosyal Bilgiler Eğitimine farklı bir anlayış da kazandırmayı hedeflemiştir.

Kitapta dünyada ve ülkemizde Sosyal Bilgiler öğretimi ve Sosyal Bilgiler Programı, Sosyal Bilgilerde Kavram ve Becerilerin öğretimi, Sosyal Bilgilerde Araç-Gereç ve Teknoloji Kullanımı, Sosyal Bilgilerde Yaklaşım ve Yöntemler, Sosyal Bilgilerde Okul Dışı Faaliyetler, Sosyal Bilgilerde ölçme ve Değerlendirme ve Sosyal Bilgilerde Disiplinler Arası Konular bölüm başlıkları altında konular tasniflenmiştir. Elinizdeki bu eserde, bu ana bölüm başlıkları altında farklı uzmanların katkı sağladığı bir çok konuyu bulabileceksiniz. Kitaptaki konular ayrıca etkinlik örnekleriyle zenginleştirilmiştir. Bu etkinliklerin Sosyal Bilgiler alanında çalışmalar yapan eğitimci ve öğrenciler için birer ipucu niteliğinde olacağı ve daha da geliştirilip zenginleştirileceği umulmaktadır.


ISBN: 9786054282029

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 808

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,