../resim/urun/525213_B.jpg
Covid-19 Salgınının Türk Eğitim Sistemine Yansımaları

Editör(ler): Adil Çoruk
Yazar(lar): Nur Akcanca R. Cengiz AkçayAdil ÇorukCem MoranBarış UsluSinan KalkanŞ. Melike ÇağataySerkan İzmirliÖzden Şahin İzmirliDurmuş ÖzbaşıÖzgür ÇelikSalim RazıGizem EnginEngin KaradağGülsüm SertelSalih Zeki GençKürşat CesurErcan KocayörükBekir ÇelikHamide GözüOğuzhan ÖzyiğitHülya GüvençGamze TezcanEsra SaraçAlper YetkinerGürkan Ergen
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Covid-19 salgın süreci hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da etkisini göstermiştir. Bu süreçte ülkeler öğrencilerin öğrenme süreçlerinin kesintiye uğramaması için çeşitli adımlar atmışlardır. Ülkemizde de bu süreçte uzaktan eğitime geçilmiştir. Salgın sürecinin seyrine göre bilim kurulunun da tavsiyeleri dikkate alınarak çeşitli kararlar alınmıştır. Covid-19 salgını erken çocukluk eğitiminden yükseköğretime bütün eğitim kademelerini etkilemiştir. Bunun yanı sıra eğitimin diğer paydaşlarını, ölçme değerlendirme süreçlerini, aileleri, alışkanlıkları da etkileyen bir süreç yaşanmaktadır.

Kitap kapsamında salgın sürecinin Türk eğitim sistemine yansımaları bütüncül bir şekilde ele alınmış ve geleceğe yönelik çıkarımlarda bulunulmuştur. Salgın sürecinde paydaşların karşılaştığı/karşılaşabileceği durumlar da dikkate alınarak, alanında uzman yazarlarca hazırlanmış olan bu kitap yirmi bir bölümden oluşmakta ve salgın sürecine çok yönlü bir bakış açısı getirmektedir. Kitabın gerek derslerde gerek uygulama alanında gerekse de akademik çalışmalarda bir kaynak olarak yarar sağlayacağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786257676632

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 292

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğretimde Denetim
1832 adet satıldı
29,75

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1494 adet satıldı
31,45

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
831 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Alternatif Okullar
424 adet satıldı
27,20

10
Okul Yönetimi
420 adet satıldı
34,00