../resim/urun/526487_B.jpg
Kimyacılar İçin İstatistik ve Kemometri

Editör(ler):
Yazar(lar): Ahmet Hakan Aktaş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

24,65 % 15 indirim
29,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kimya konularının aydınlatılmasında sık sık istatistik sel yöntemlere başvurulur. Çünkü biz kimyacılar, laboratuvarda elde ettiğimiz sayısal verileri bir çalışma hâline dönüştürürken ki bu lisans düzeyinde öğrenci raporları şeklinde, yüksek lisans ve doktora düzeyinde ise tez şeklinde olmaktadır. Akademik yaşamda ise bunu yayın aşamasına uygularken verilerimizi istatistiksel olarak düzenleyerek sunum yapıyoruz. Kitabın ilk dört bölümünde genel istatistik yöntemler anlatılmaya çalışılmış, son iki bölümde ise özellikle son yılların popüler bilimi hâline gelen kemometri hakkında bilgiler verilmeye çalışılmıştır. Bu bölümlerde her bir yöntem kapsamlı bir şekilde anlatılmış ve örnekleri özellikle benim ve öğrencilerim tarafından yayımlanmış SCI dergilerde yayınlardan alınmış verilerden oluşmuştur.
Hiç kuşkusuz bu kapsamda ele alınmaya çalışılan bu kitapta, istenmeden de olsa birtakım hatalar ortaya çıkacaktır. Bu hataların ve anlatılan konulara ilişkin yapılacak önerilerin tarafıma yapılmasını rica ederim. Kitabın bu konuda çalışan kişilere ve kemometriye yeni başlayan veya başlamayı düşünen meslektaşlarıma yararlı olmasını diliyorum.

ISBN: 9786257676618

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 130

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz