../resim/eResim/640686.jpg
Asma Davul Eğitimi Metodu - Asma Davul Öğreniyorum

Editör(ler):
Yazar(lar): Lütfi Dursun
Yayınevi: Zafer Ofset

73,00 % 27 indirim
100,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tarih sahnesinde görüldüğü ilk andan itibaren farklı amaçlarla kullanılmış, çeşitli türevleriyle günümüze kadar gelebilmiş olan davul tüm insanlığın ve tüm medeniyetlerin ortak değeri olarak gelişim ve yaygınlık kazanma yolculuğuna devam etmektedir. Öteden beri geleneksel yapı içerisinde usta-çırak ilişkisi ile sonraki kuşaklara aktarımı yapılan asma davul çağın gereklilikleri, kentleşme, gelişen teknoloji ve eğitim anlayışları ile akademik bir eğitim sürecine girmiştir.
Bu çalışma; Türk müzik kültürü ve dünya kültür mirası içerisinde önemli yeri ve değeri olan asma davulun eğitimi yapılırken çalım teknikleri ve karakteristiklerine odaklanması bakımından alanda yapılan ilk çalışma örneklerindendir.

Nota ve asma davul öğrenme kavramlarını ilk duyduğumuzda gerçekten de kulağa çok zor bir iş olarak geliyor olabilir, hele de nota ve asma davul hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız ve çevrenizde müracaat edebileceğiniz alanda uzman eğiticiler yoksa.

Eğitim bilimleri ışığında planlı, programlı ve amaçlı olarak hazırlanmış çağdaş eğitim metotları ile çok daha kolay, çok daha kısa zamanda, çok daha eğlenceli, çok daha etkili ve kalıcı olarak nota ve asma davul öğrenilebilir.

Bu çalışma ile sahip olduğumuz potansiyellerimize asma davul çalmayı, sanatın ve enstrüman çalmanın insan yaşamı ve gelişimi üzerinde sağladığı sayısız faydaları da ekleyebileceğinizi, ilim ile yola çıkıp günde sadece yarım saat bir zaman dilimini kendinize ayırarak bu güzelliklere kavuşabileceğimize değer olduğunu tecrübe edeceksiniz.


ISBN: 9786052160589

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Sayfa Sayısı: 112

Ebat: 16,5x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Müzikle Terapi
538 adet satıldı
17,40

2
Kolay Piyano
18 adet satıldı
44,25

3
Cumhuriyet Dönemi Örgün Temel Müzik Eğitiminde Müzik Öğretim Programları (1924-2017)

4
Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

5
Bir Tatlı Huzur
6 adet satıldı
22,50

6
Yeni Başlayanlar İçin Piyano

7
Piyano : Bir Çalgının Biyografisi

8
Kanun Metodu
3 adet satıldı
44,25

9
Türk Musıkisi Nazariyatı ve Usülleri Kudüm Velveleleri

10
Beethoven Çorbayı Neden Fırlattı?


ETİKETLER
,