../resim/eResim/640633.jpg
Bir Gurbetçinin Kaleminden... Almanlar

Editör(ler):
Yazar(lar): Ahmet Okan
Yayınevi: Platanus Publishing

34,80 % 40 indirim
58,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, küllerinden yeniden doğan bir milletin dramatik öyküsünü anlatır… Aslında bir anlamda da dünya ve insanlık tarihinin karanlık kuytularına ışık tutar. Asimetrik olarak genelden özele, devletlere ve milletlere, olaylara ve savaşlara farklı bakış açıları sunar.
Otuz yıllık araştırma, inceleme ve gözlem sonucu ortaya çıkan bu kitap, Almanların bugünkü başarı sırlarının da ifşasıdır! Kitapta ayrıca, Alman tarihinin perspektifinde, insana dair her şeyi tüm boyutlarıyla görebilmek olasıdır.

Din ve ırkçılık adına yapılan savaşlar, kişisel çıkar ve hırslar ile herhangi bir amaç uğruna insanın insana uyguladığı akıl almaz işkenceler… İşte tüm bunlar, Anka Kuşu’nun yeniden doğuşuna, Almanya’nın kendi küllerinden kuruluşuna zemin hazırladı. Alman tarihi de çarpıcı detaylarla gözler önüne serildi. Bir ülkenin kuruluş kronolojisini belki de ilk kez bu denli açık olarak izleyebileceksiniz bu kitapta! Yüzyıllar boyunca bir ulus devlet olabilmek için büyük mücadele veren Almanların bugünkü başarısının ardındaki gerçek nedenler, hiç böylesine detaylı araştırılmamış ve çarpıcı ifadelerle gözler önüne serilmemişti. Ahmet Oktan, Almanlar hakkındaki otuz yıllık araştırmasının özetini bu kitapta okuyucularına sunuyor.

Köklü bir geçmişe sahip olmalarına rağmen, yüzyıllar boyunca bir ‘ulus devlet’ gücüne ulaşamayan ve uzun yıllar Orta Avrupa’da bunun mücadelesini veren Almanlar, sonunda ‘büyük devlet’ kurmayı nasıl başardılar? Almanlar ile Türklerin ortak yönleri var mı ve bu iki devlet hangi durumlarda işbirliği yaptı? Almanya bugünkü gücünü ve başarısını hangi özelliklerine borçludur? Alman ürünlerindeki kalitenin sırları nelerdir? Savaştan barışa, bir milletin yeniden doğuşunun öyküsünde kendinizi de görebileceksiniz!


ISBN: 9786257374897

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Baskı Yeri: Türkiye/Ankara

Sayfa Sayısı: 275

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yaşamın Ucuna Yolculuk
40 adet satıldı
11,36

2
Bir Dinazorun Anıları
22 adet satıldı
22,72

3
Babaya Mektup
13 adet satıldı
6,02

4
Mor Salkımlı Ev
11 adet satıldı
32,66

5
Sağlık Olsun!
4 adet satıldı
9,00

6
Zorla Evlendirilen Genç Kız

7
Annem İçin
3 adet satıldı
11,25

8
Sorumluluklar Ve Paylaşımlar Üzerine

9
Okuldan Uzakta
1 adet satıldı
15,84

10
Bir Bulut Kaynıyor
1 adet satıldı
21,30


ETİKETLER
,