../resim/urun/538620_B.jpg
Prof. Dr. Hıfzı Doğan: Mesleki ve Teknik Eğitime Adanmış Bir Ömür

Editör(ler): Fatma BayraktarAhmet Sevgi
Yazar(lar): Abide AlimAhmet MahiroğluAhmet SevgiAyten UlusoyBerkhan DoğanDeniz DoğanEngin DoğanErdinç DoğanFatma BayraktarFatma HacıoğluF. Dilek GözütokFevzi ErcanGülgün Bangir AlpanGülgün ErhunGülşen HocanınGültekin KurdoğluGülten ÜlgenHafize KeserHalil İbrahim KökçüHüseyin Edip UstaKatia Elif DoğanMehmet Ali IşıksoluğuMehmet KurtMehmet KülahcıMustafa ÖztürkM. Naci ÇuhacıNecla Fatma TopaloğluNihal BolkolRuhi KılıçSadık LİVSaim İlhan SezginServet SarıkayaSeval FerSuat PektaşSüheyla AkpınarŞaban BerkŞadiye Günvaran KülahcıŞenay Yücedağ BirolTürkan BuharalıYeşim KuyumcuYıldırım BuharalıZeki ÖzkanZeynep Doğan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Fiyatı belirlenmemiş. % 0 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın tam metnini indirmek için TIKLAYINIZ!

Millî eğitim sisteminin bir parçası olarak mesleki ve teknik eğitim, kişinin ilgi ve yeteneklerini en üst düzeye çıkarmasına uygun bir ortam meydana getirir. Birey, kazandığı bu mesleki yeterliklerle, mal ve hizmet üreterek topluma katkı sağlar. Kişiliğini geliştirir, sosyal çevresinde bir statü kazanır ve toplumda bir yer edinir. Kuramsal olarak temel hedef, kişilik sahibi insanlar yetiştirmektir.

Mesleki ve teknik eğitim sisteminin, toplumun kendisine verdiği bu sorumluluğu yerine getirebilmesi için çevre ve iş hayatı ile iş birliği yapması, sağlıklı ilişkileri sürdürmesi ve sorumlulukları paylaşması kaçınılmazdır. Çeşitli gruplara, farklı ortamlarda başarılı bir eğitim hizmeti sunabilmek için uygulamalarda esneklik esastır. Esneklik kavramı; yönetim kararlarını, eğitim programlarını, yatay ve dikey geçişleri, önceden kazanılmış bilgi ve becerileri kapsayacak şekilde ayrıntılı olarak ele almayı öngörür.

Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde meydana gelen gelişmelere paralel olarak ihtiyaçlar araştırmalarla belirlenir. En kısa zamanda eğitim programlarına yansıtılır ve ar-ge çalışmaları ile öğretimin verimliliği ve etkinliği sürekli olarak geliştirilir. “


ISBN: 9786257676380

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 200

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yaşamın Ucuna Yolculuk
40 adet satıldı
11,20

2
Babaya Mektup
13 adet satıldı
5,95

3
Mor Salkımlı Ev
11 adet satıldı
32,20

4
Sağlık Olsun!
4 adet satıldı
9,00

5
Zorla Evlendirilen Genç Kız

6
Annem İçin
3 adet satıldı
11,25

7
Sorumluluklar Ve Paylaşımlar Üzerine

8
Okuldan Uzakta
1 adet satıldı
15,84

9
Bir Bulut Kaynıyor
1 adet satıldı
21,00

10
Şerefe
1 adet satıldı
16,90