../resim/urun/539728_B.jpg
Türkçe Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları

Editör(ler): Efecan Karagöl
Yazar(lar): Kadir KaplanÖnder ÇangalEfecan KaragölMete Yusuf UstabulutHasan Basri Kansızoğluİsmail Yavuz ÖztürkTuncay TürkbenRasim TarakcıHuzeyfe BilgeGökçen GöçenMuhammet MemişBüşra KirazŞeyda ÖzcanBahadır Gülden
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,40 % 15 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkçe öğretimi, nihai olarak bireylerin iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefler. Bu hedefe ulaşırken “Türkçe Dersi Öğretim Programı”ndan ve bu programı oluşturan dil becerileri, çeşitli metinler, Türkçenin söz varlığı, dil bilgisi özellikleri, değerler, yetkinlikler ve kültürel ögeler gibi değişkenlerden yararlanır. Ayrıca Türkçe öğretmenleri, birincil gereçleri olan ders kitaplarını ve diğer materyalleri kullanarak bu hedeflere ulaşmak adına faaliyet yürütürler. Onların çeşitli üniversitelerin lisans programlarında alan uzmanlarınca yetiştirilmesi ve “ses bayrağımız” olan Türkçenin hem yurt içinde hem de yurt dışında öğretimini yapmaları, ayrı bir yerde konumlandırılmalarını gerekli kılar.
Bu kitap Türkçe öğretimine yönelik amaç, ilke, çeşitli yaklaşım, strateji, dil becerileri vb. hususları ele almakta ve “bölüm yazarlığı” niteliğini taşımaktadır. Ayrıca kitabın içeriğinin oluşturulmasında 2018 yılında yayımlanan Türkçe Öğretmenliği Lisans Programı’ndaki Türkçe Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları dersinin tanımlayıcıları yol gösterici olmuştur. Bu bağlamda eserin hedef kitlesini; öğretmen adayları, Türkçe öğretmenleri, lisansüstü öğrenciler, araştırmacılar ve konuyla ilgilenen herkes oluşturmaktadır.

ISBN: 9786257676922

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 426

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Programa Uygun Türkçe Öğretim Yöntemleri

2
Dinleme Eğitimi
552 adet satıldı
24,65

3
Türkçe Ders Kitabı Çözümlemeleri

4
Konuşma Eğitimi (Sözlü Anlatım)

5
Türkçe Öğretimi
300 adet satıldı
39,10

6
Yine Yazı Yazıyoruz
283 adet satıldı
29,75

7
Okuma Eğitimi
196 adet satıldı
31,45

8
Uygulamalı Metin Bilgisi
59 adet satıldı
29,75

9
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 1

10
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 2