../resim/urun/541105_B.jpg
Bilginin Görsel İfadesi: Haritalar

Editör(ler): Hakan KoçAbdulkadir Ergün
Yazar(lar): Hakan KoçOsman SarıgülBülent AksoyAybige Demirci ŞenkalSalih YıldırımFatih KartalMurat TanrıkuluAbdulkadir ErgünCan Bülent KarakuşÖnder GürsoyCennet ŞanlıMehmet ÜnlüÖmer Faruk SönmezErkan Yeşiltaş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

71,40 % 15 indirim
84,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Ben askerî meseleri olduğu gibi, siyasi meseleleri de haritadan mütaala ederim.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Bir harita sizlerle konuşur ve beni dikkatlice oku, beni yakından takip edin, benim doğrularımdan şüphe etme... Ben avucunuzun içindeki dünyayım.”

Bery MARKHAM

“Haritalar çok önemlidir. Haritasız bir yolculuk planlamak, çizimsiz bir ev inşa etmeye benzer.”

Mark JENKINS

“Şayet harita, bilginin görsel ifadesi ve harita yapımcısı ile kullanıcısı arasında iletişim aracısı ise o zaman iyi hazırlanmış, nitelikli bir harita ile bireylerin beyinlerine ve kalplerine dokunabilirsiniz.”

Hakan Koç

“Yeni bir dünyayı keşfetmek için eski bir haritayı kullanmamalısınız.”

Albert EINSTEIN

“Şayet coğrafya bir yazıysa, haritalar bir resimdir.”

Lennart MERI

Bilginin Görsel İfadesi: Haritalar  https://depo.pegem.net/bilginingorselifadesiharitalar.mp4

 


ISBN: 9786257676106

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 488

Ebat: 19,5x27,5

| Murat Koç, 1.7.2021 11:29:46

Akademik anlamda alanyazın için çok önemli olan bu kitap anlaşılması, okunması ve somut aktarımı bakımından açık bir özelliğe sahiptir. Bu yönüyle coğrafya öğetiminde ve aktarımında haritaları dile getiren eserde emeği geçen herkesi tebrik ederim.


| fatih KARTAL, 30.6.2021 16:16:35

Coğrafyanın temel konularından olan harita bilgisinin öğrenilmesi ve öğretilmesi noktasında kitap hem akademik içeriğiyle hemde açık, anlaşılır ve görsel oluşuyla yeni ufuklar açması yolunda özenle hazırlanmış olup emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinlik ve videolarla çok fazla duyu organına hitap etmesi sebebiyle öğreticilik derecesini fazlasıyla aktifleştirdiği görülmektedir.


| Kadir KARATEKİN, 29.6.2021 00:20:10

Arazi ile o arazinin özelliklerini gösteren haritaları etkileşimli bir şekilde ele alan bu eser, öğrencilerin öğrendiklerini zihinlerinde daha kolay canlandırmalarını sağlayarak, harita bilgisinin öğretimini kolaylaştıracaktır. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.


| Yağmur KARABULUT, 28.6.2021 16:33:06

Eser içeriği ile lisans düzeyinde bilinmesi ve öğretilmesi gereken tüm içeriği doyurucu bir şekilde karşılıyor , kitap içeriğinin ( qr kodlar vasıtası ile ) videolarla desteklenmesi soyut kavramların gerek lisans düzeyi gerekse orta öğretim düzeyinde ders veren eğitimcilere bir avantaj oluşturmaktadır çünkü bilişsel anlamda soyut kavramların lise düzeyinde öğretilmesi sırasında karşılan zorluklar videolar ve etkileşimli etkinlikler sayesinde zor ve sıkıcı olmaktan çıkıp coğrafyayı anlaşılır ve eğlenceli bir hale getirmektedir bu anlamda eser coğrafya eğitimcilerinin, sosyal bilgiler öğretmenlerinin kısacası haritalara ilgi duyan ve onları etkili bir şekilde anlatmak ve öğretmek isteyen tüm eğitimcilerin baş ucu kitabı olmalıdır. Lisans düzeyindeki öğrencilerin ise donanımlı bir harita bilgisine vakıf olmaları açısından muhakkak okumaları gereken bir eserdir.


| Muhammed ÖZDEN, 19.6.2021 23:45:53

Sosyal bilgiler eğitimi, Coğrafya Eğitimi ve Coğrafya bölümünde öğrenim gören öğrenciler için başucu kitabı olacak bir eser. Karekod öğretim materyalleri ile destekli lisans düzeyinde ilk eser olması çok güzel.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz