../resim/urun/541370_B.jpg
Eğitimde Okuryazarlık Becerileri - I

Editör(ler): Erol Koçoğlu
Yazar(lar): Erol KoçoğluHasan AydemirVeysel YiğenÖzlem Ulu Kalın Serpil PekdoğanHilmi DemirkayaÜlkü Tuğçe Çal PektaşEnder ÖzerenTeymur ErolMuhammed TunagürYelda KökçüŞener DemirelSibel Oğuz Haçatİsmail Hakan AkgünMuhterem AkgünŞule EgüzH. Gülhan Orhan Karsakİsmail ŞanMehmet Barış YılmazYasemin Keskin YılmazOğuz ÇetinZafer Çakmakİrfan ArıkanMert ŞenArcan AydemirGözde MertÜlkü Ulukaya Öteleş Enver KendalAbdulkerim Hatipoğlu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

46,75 % 15 indirim
55,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İnsanoğlunun ilk ortaya çıkışından günümüze kadar en önemli ihtiyaçlarından biri de anlamlandırma veya öğrenmeyi anlamlı hâle getirmedir. Bu ihtiyacın karşılanması için eğitim sürecinde geçmişten günümüze birçok farklı beceri kazandırmak amacıyla çeşitli etkinliklere yer verilmiştir. Bu becerilerden biri de okuryazarlıktır. Öğrenme-öğretme sürecinde aktarılan kazanıma dayalı öğrenmelerin öğrenme ortamında yer alan bireyin, etkileşim temelli bilgiye ulaşmasını ve anlamlı olarak kavraması gibi dikkat çekici becerilere dayanan ve bunları ön plana alan okuryazarlık, günümüz eğitim dünyasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu kavramın içerdiği beceriler, bireyin öğrenme-öğretme sürecinde aktif olmasını temel alır. Hazırlanan bu kitap çalışmasında da bu becerilerin farklı disiplin ve temalardaki yansımaları değerlendirilmiştir. Eğitim alanında hazırlanan bu çalışmanın, okuryazarlık becerilerine ilgi duyan bütün araştırmacılar için kapsamlı bir içerik sunduğu söylenebilir.


ISBN: 9786257676991

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 476

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz