../resim/urun/541372_B.jpg
Eğitimde Okuryazarlık Becerileri - III

Editör(ler): Erol Koçoğlu
Yazar(lar): Mithat AydınDanyal TekdalTuğba Cevriye ÖzkaralVedat AktepeMevlüt GündüzEmine Meliha KurtdaşSibel Oğuz HaçatŞule EgüzKasım KaramanFeride ErsoyCemil OruçRamazan SeverElvan Yalçınkayaİrem UtaşAyşegül ŞeyihoğluBirol BulutMuhammed Kürşat ÖksüzoğluAli MeydanHulusi BökeCemal GündoğduŞakir TüfekçiCengiz TaşkıranSüleyman AslanSelçuk IlgazHakan Örten
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,05 % 15 indirim
53,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlk insandan günümüze kadar geçen zaman diliminde, insanoğlu ihtiyaçları doğrultusunda okuma ve yazma eylemlerini değişken nedenlerle gerçekleştirmiştir. Bu, bazen bir alışveriş listesi hazırlamak, bazen günlük tutmak, bazen de başkalarına mektup vb. göndermek gibi farklı eylemsel ihtiyaçlarla kendini göstermiştir. Dijitalleşmenin ön plana çıktığı günümüz dünyasında ise bu eylemin daha çok teknolojik araçlar yoluyla değişken şekillerde (mail yazma, sohbet etme, uzaktan eğitim sistemlerinden yararlanma, mesaj atma vb.) ön plana çıktığı söylenebilir. Bu sürecin geçmişten günümüze sürekliliği ve değişkenliği dikkate alındığında, konuşma eyleminin yazma eylemiyle anlamlı ve somut bir şekilde bütün olarak değerlendirilmesini içeren okuryazarlık kavramına ilişkin becerilerin çeşitlilik göstermesi kaçınılmaz bir durumdur. Kaçınılmaz olan bu durumun (okuryazarlık becerilerinin etkileri) eğitim sürecindeki boyutları, yapılan bu çalışmada kapsamlı olarak ele alınmıştır.


ISBN: 9786257582018

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 442

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz