../resim/urun/541388_B.jpg
Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları

Editör(ler): Yücel Kabapınar
Yazar(lar): Filiz KabapınarLevent DenizYücel KabapınarTolga TopçubaşıNur Ütkür GüllühanTülay TakakCemal Gökhan OlNuray BaşpınarAhmet SağlamgöncüNihal DoğanYasemin YabansuKübra YılmazTuğba DoğanaySibel İncegülCemile Ayça ÖztaşçıSerhat AlBirsen Berfu AkaydınMihriban MikeBaşak GöfnerHanifi ŞekerciEmre Göfner Çiğdem Baki Pala
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

62,90 % 15 indirim
74,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitabın temel amacı, benim tarafımdan yönetilen yüksek lisans ve doktora tezleri üzerinden bana ait/kişisel bir deneyimin Sosyal Bilgiler/Tarih öğretimi camiası ile paylaşımı sürecidir. Eylem araştırması benim için o kadar önemli ki, tarafıma tevdi edilen doçentlik dosyalarını incelerken Yüksek Öğretim Kurumu’nun ölçütlerinin yanı sıra geliştirdiğim kendi içsel ölçütlerimden biri de, ‘doçent olması beklenen bir adayın en az bir nitelikli eylem araştırması çalışmasını da gerçekleştirmiş olması’dır. İşte bu kitabın/bölümün varlık nedenlerinden biri de, doçent adaylarından talep ettiğim eylem araştırması yetkinliğine ilişkin meslektaşlarıma somut bir katkı sunmaktır. Tabii ki bu kitabın, tüm bilim alanlarındaki tüm lisansüstü öğrencilerine ve danışmanlık yapan meslektaşlarıma ve araştırmacı öğretmenlere de katkısı olmasını ummaktayım. Tüm meslektaşlarımın ve öğrencilerin nitel ve eylem araştırmalarına ilişkin temel kitaplardan kendi okuma ve anlamlandırmalarına son derece saygı duyarak, uygulamaya ilişkin bazı mütevazı görüş ve deneyim sunma çabasıdır sürecin tamamı; son noktayı koyma gibi bir düşünceden çok da çekinerek. Yine okuyucuya son önerim de, bu kitaptaki ilgilerini çeken tezlerin bütününe ulaşmalarıdır.
Bu kitabın inceleme alanı/dersleri; Sosyal Bilgiler, Tarih, Hayat Bilgisi, İnkılap Tarihi başta olmak üzere araştırma yönteminin tüm konu ve ders alanlarına benzemesi nedeniyle diğer tüm konu ve derslerdir.
Bu kitabın okuyucu kitlesi ise; tüm araştırmacı öğretmenler, lisansüstü öğrenciler ve eylem araştırmasına danışmanlık yapan akademisyenlerdir.

ISBN: 9786257582056

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 535

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz