../resim/urun/71_B.png
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet Okutan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,40 % 15 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğretmenlerin öğretim hizmetini yerine getirirken karşılaştıkları en önemli sorunlardan biri, etkili sınıf yönetimi sağlama ile ilgilidir. Özellikle yeni yetişen öğretmenler için çok daha önemli olan bu sorun, son zamanlarda deneyimli öğretmenler için de sorun olmaya başlamıştır. Çünkü toplumda meydana gelen hızlı değişimler, öğrencilerin davranışlarına da yansımış olduğundan, geleneksel yöntemler sınıf yönetiminde etkili olmamaya başlamıştır. Öğretmenlerin deneyimleri de, yeni gelişmeler karşısında etkisi hale gelmiştir. Öğretmen yetiştiren Eğitim Fakültelerinde 1997 yılından beri "Sınıf Yönetimi"nin okutulmaya başlanması, sınıf yönetimi sorununu yönetmede önemli bir başlangıç olmakla birlikte, bu uygluamadan, bu bilgilerin beceri haline dönüştürülmesinde istenen sonucun elde edilemediği söylenebilir. Sınıf Yönetimi dersi kapsamında yeni yetişen öğretmenler, kuramsal bilgilerle tanışma fırsatı bulabildiği halde, uygulamadaki durumla yeni bilgileri yakınlaştıracak fırsatı bulmakta güçlük çekmektedirler. Bu kitap, sınıf yönetimindeki kuramsal bilgilerle, sınıf yönetimi uygulamalarını yakınlaştırma ihtiyacından doğdu. Kitapta, öğrencilerden derlenen, yaşanmış sınıf yönetimi örnek olayları eleştirel bir yaklaşımla tartışılmış, kuramsal bilgiler ışığında olaylar değerlendirilmiş ve öğretmen adaylarının deneyimlerle yüzyüze gelmelerine fırsat verilmeye çalışılmıştır. Bu kitap bir ders kitabı değildir; ama ders kitabının kuramsal bilgilerinin nasıl uygulanabileceğinin ipuçlarını içeren bir kitaptır. Eğitimci, yönetici, öğretmen ve öğretmen adayları ile, eğitimle ilgilenen herkesin bu örneklerden "hisse" çıkarabileceğine inanan yazar, bu kitabın, öğretmenlerin sınıf yönetiminde başarılarını arttırmada etkili olabileceğini düşünmektedir.


ISBN: 9789758792498

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 16x23.5

| ahmet sinan yurdadoğan, 8.6.2010 16:18:05

Selamlar bendeniz kitabından çok trabzonlu bu eğitimcinin kişiliğinden bahsedeyim işletme fakültesi lisans diplomamı aldıkdan sonra gittiğim ktü fatih eğitim fakültesinde 1 yıl pedagojik formasyon eğitimi alırken kendisinin öğrenciside olmuştum her öğretmenin amiyane tabirle(ciğerini söken) yani onun ne kadar kaliteli olmadığını anlayabilme yeteneğine sahip çok zeki birisiyim. Bunda lise yıllarında öğrencisi olduğum kemal kazaz yada yaşayan (90 lı yaşlarını sürmeye başlayan ABDURRAHMAN SERDAR) gibi büyük eğitimcilerinde daha önce öğrencisi olmamın katkısı vardır. Mehmet okutan bence robot öğretmen kimliğinden sıyrılmış ve yaratıcı bir eğitimci(bir şeyi öğretirken onu kişinin zihninde canlandırarak daha iyi algılamasını sağlayabilen türünün az bulunan eğitimcilerindendir). bazı eğitimciler robot gibi derse girip kitabı aynen aktarır bunlara ben robot öğretmen (eğitimciliği ticaret yani para kazanma sanatı olarak gören öğretmenlerdir)


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3320 adet satıldı
46,75

3
Eğitime Giriş
2895 adet satıldı
45,05

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
739 adet satıldı
40,80

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
42,50

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
618 adet satıldı
54,40

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,