Pegem.Net../resim/urun/7822.jpg
Etkin Öğrenme (e-kitap)

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Melek Şahinel 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


öğretmenlerin ezbere dayalı yani hazır bilgiyi belleğe yerleştirerek öğrencilerin yaratıcılığını yok eden geleneksel öğretim yöntemleri kullanmaları yerine, öğrencilerini temele alan yani öğrenenin bilgiyi kalıp olarak aldığı değil, ancak düşünerek anlamlı bulduğu bilgiyi günlük yaşamına kolayca aktarabildiği ve hem öğretmenin hem de öğrencinin birlikte zevk alacağı etkinliklerin yer aldığı ders ortamları yaratmaları etkin öğrenmeye dayalı öğretim ile gerçekleşebilir.

Sınıf içi öğrenme etkinliklerinin başarısı büyük oranda temel alınan ilke ve yöntemlere bağlıdır. Planlanan öğretme stratejileri, dersin hedeflerine ve öğrencilerin ortak yaş özelliklerine uygun olmalıdır. öğretmen neyi, nasıl öğreteceğini bilinçli olarak planlayıp yaratıcılığını kullanarak, sınıfı için uygun ve farklı yöntemleri seçerek öğrencilerinin etkin katılımını sağlayabilir. Etkin öğrenmeye dayalı öğretim yapılan ortamda öğrencinin dikkatini öğrenme etkinliklerine odaklaması, diğer öğrenciler ve öğretmeniyle sürekli etkileşim içinde olması, öğretim hizmetinin niteliğini ve okul başarısını artırmada önemlidir. Bilişsel ve fiziksel etkin katılımı merkez yapan bu anlayış, öğrencilerin öğrenerek yaşamdan zevk alan sağlam, güvenli ve ileri görüşlü kişiler olmasına olanak yaratır. Kitap öğretmenlerimizin derslerini planlarken etkin ders ortamları yaratmaları için yol göstermek ve yardımcı olmak düşüncesi ile hazırlanmıştır.

(Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıda yer alan bu kitaba ilişkin doküman linkini tıklayarak kısa bilgilerin bulunduğu .pdf dosyasını indiriniz. Bu kitabı sipariş vermenizle birlikte kitabın tam metni .pdf dosyası olarak e-posta adresinize gönderilecektir.)


ISBN: 78

Basım Tarihi: Ocak 2003
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 228

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
3251 adet satıldı
32,30

2
Aktif Öğrenme
1001 adet satıldı
22,50

3
Etkili Öğrenme ve Öğretme
667 adet satıldı
27,00

4
Eğitimde Yeni Yönelimler
607 adet satıldı
38,25

5
Eğitim Sözlüğü
280 adet satıldı
25,50

6
Eğitimde Çoklu Zeka

7
Esnek Öğrenme
35 adet satıldı
21,25

8
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
33 adet satıldı
23,80

9
Etkin Öğrenme (e-kitap)
30 adet satıldı
23,80

10
Öğrencilerin Yaz Tatilindeki Öğrenme Kayıpları


ETİKETLER
,