Pegem.Net

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satıcı Bilgileri
Ünvanı: Pegem Akademi Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
Adresi: Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay, Çankaya / ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: 0 312 434 54 00
Faks: 0 312 431 37 38
Eposta: satis@pegem.net

1. 18 yaşından küçük kişiler Pegem.Net’den alışveriş yapamaz.

2. Pegem.Net’den kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi ve kapıda ödeme yöntemleriyle alışveriş yapılabilir. 10 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde müşterilerimiz aranır ve sipariş bilgileri teyit edilir. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde müşteri tarafından onaylanan siparişlerin gönderimi yapılır. Müşteri tarafından onaylanmayan siparişler İPTAL edilir.

3. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde kargo şirketi siparişinizi adresinize teslim eder ya da siz kargo şubesinden almayı seçmişseniz şubeden gelen bilgiyle siparişinizi kargo şubesinden teslim alırsınız. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde kargo şirketi paket tesliminde siparişinizin toplam tutarını (ürünlerin bedeli, kargo bedeli, kapıda ödeme ek hizmet bedeli) NAKİT ve KREDİ KARTI TEK ÇEKİM olarak tahsil eder. Kapıda ödeme seçeneğiyle verilen tüm siparişlerde KAPIDA ÖDEME EK HİZMETİ BEDELİ ödenmesi zorunludur.

4.  Kredi kartı, havele, ve EFT yöntemiyle verilen siparişlerde Aras Kargo, Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo 0.1 TL ile 49.99 TL arası 5.00 TL, PTT Kargo 0.1 TL ile 49.99 TL arası 4.00 TL`dır. 50 TL üzeri alışverişlerde ise kargo ücretsizdir. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde Aras Kargo için Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli 5.50 TL, Yurtiçi Kargo için Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli 5.50 TL, PTT Kargo için Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli 5.50 TL`dir. Bu miktarlara kargo ücreti eklenir. Kargo ücreti Yurtiçi Kargo 8.00, MNG Kargo için 5.00 TL, Aras Kargo için 5.00, PTT Kargo için 4.00 TL’dir. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde müşterinin siparişinden vazgeçmesi ve teslim almaması durumunda müşteri Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli ve Kargo Ücreti toplamını PEGEM.NET’in banka hesaplarına yatırmakla yükümlüdür. Kapıda Ödeme (Tahsilatlı Gönderi) ile verilen ve telefon ile onay alınan siparişlerde; kargo tarafımıza geri döndüğünde kargo ücreti ve ek hizmet bedeli (Yurtiçi Kargo için; kargo ücreti+ek hizmet bedeli 13,50 TL, Aras Kargo için; kargo ücreti+ek hizmet bedeli 10,50 TL, PTT Kargo için; kargo ücreti+ek hizmet bedeli 9,50 TL’dir.) müşteri den talep edilir.

5. Pegem.Net tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitaplarda %8, diğer ürünlerde %18’dir.

6. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

7. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size eposta ya da telefon ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. Bu sebeple 50,00 TL nin altına düşen siparişlerinizde kargo bedeli sizin tarafınızca ödenir. Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Pegem.Net’in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.

8. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Aras Kargo, PTT Kargo ile yapılır. Siparişiniz KKTC ise Yurtiçi Kargo ile gönderim yapılır.

9. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda satis@pegem.net eposta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0 312 431 37 38 numaraya fakslanıp durum satis@pegem.net eposta aracılığıyla bildirilmelidir. Pegem.Net, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

10. Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı Pegem.Net taahhüt eder. Ancak vergi usul kanunu genel tebliği (SIRA NO: 433) yer alan 10 ncu maddesi gereği “Müşteri malı iade etmek isterse elektronik ortamda kendisine iletilen faturanın kâğıt çıktısını alır ve iadeye ilişkin bölümü doldurarak mal ile birlikte malı satana geri gönderir. İade bölümünde; malı iade edenin adı soyadı, adresi, imzası, iade edilen mala ilişkin cins,miktar, birim fiyat ve tutar bilgilerinin bulunması zorunludur. Kaynak:http://www.gib.gov.tr/node/88950.Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kopyalanabilen (cd, dvd v.b) için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Pegem.Net’e ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. 

11. Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız aynı gün içerisinde müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz “+90 312 434 54 00 - +90 506 891 83 48" veya bu konu ile ilgili “satis@pegem.net” adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Havale yolu ile yapılan siparişlerin 10 gün içerisinde ödemesi yapılmaz ise, sipariş otomatik olarak iptal edilir.

12. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

13. Müşteri, www.pegem.net internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www.pegem.net den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.