Pegem.Net

Yazarımız Olun

Pegem Akademi Yazarı Olmanın Ayrıcalığını Yaşayın …

Otuz iki yıldır eğitim bilimleri alanında akademik-bilimsel yayıncılık yapıyoruz.  Yayınlarımız arasına her geçen gün daha nitelikli eserlerin katılması ile daha da güçlenerek ve daha geniş bir ürün portföyü ile yazarlarımızın eserlerini okuyucularımızla buluşturuyoruz. PEGEM AKADEMİ olarak nitelikli eserler yayınlayan bir yayınevi olmanın yanında, gelişmiş teknolojik altyapısı ve etkin bir dağıtım ağı aracılığıyla yazarlarımızın eserlerini en kısa ve etkili yollarla okuyucuya ulaştırıyoruz. Biz yazarlarımız ve yazarlarımızın nitelikli eserleri ile var olduğumuzun, büyüdüğümüzün ve güçlendiğimizin bilinci ile yayınevi-yazar ilişkilerinde profesyonelliği esas alıyoruz. PEGEM AKADEMİ`nin misyonu, öncelikli olarak eğitim bilimleri alanında Türk akademik topluluğunun birikimini, dünya standartlarında nitelikli eserler yayınlayarak okuyucularıyla buluşturmaktır. Ancak bu misyon, Pegem Akademi`nin, değişik yayınlara kucak açmasına engel teşkil etmemektedir. Pegem Akademi, bundan sonraki yayın hayatına da şimdiye kadar olduğu gibi eğitim fakülteleri ve üniversitelerin değişik fakültelerinde görev yapan akademisyenlerin eserlerini bünyesine katarak, yayın portföyünü çeşitlendirerek ve zenginleştirerek devam edecektir. Oluşturduğumuz yayın kurulumuz ve yayınevimizin editöryal kadrosu, siz yazarlarımıza eserlerinizin incelenme ve yayına hazırlanma sürecinde her türlü desteği sağlamaktadır. Türkiye`nin neresinde olursanız olun bize telefon ya da elektronik posta ile ulaşabilir, projelerinizi paylaşabilirsiniz. PEGEM AKADEMI, sadece akademik ve bilimsel bir yayınevi olma özelliğinden çok fazla anlamlar barındırmaktadır bünyesinde. Pegem Akademi, birçok akademisyenin çalışmak, soluklanmak, sohbet etmek amacıyla uğrak yeri olan bir paylaşım alanı ve akademik sosyal bir ortamdır. Sizleri de bu ortamda görmek, bizim için onur kaynağıdır.

Hazırladığınız Bir Eserin Yayımlanması İçin Bir Telefon Uzağınızdayız..

Hazırladığınız bir eserin yayımlanması için 0 312 430 67 50 ve 0 507 316 60 66 numaralı telefonlardan yetkili arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz. Ayrıca, hazır olan kitap dosyanızı, bilgisayarda word formatında yazılmış olarak pegem@pegem.net adresine yollayabilirsiniz. İletinize mutlaka adınızı, soyadınızı, görev yaptığınız akademik kuruluşun adını, akademik unvanınızı ve telefonunuzu yazınız. Kendinizle ilgili kısa bir tanıtım yazısını da bu bilgilere eklemeniz, sizlerle daha etkin iletişim kurmamızda bizlere kolaylık sağlayacaktır.

Kitap Hazırlamak ve Çeviri Yapmak İstiyosanız...

Hazırlamak istediğiniz kitap ile ilgili tanıtım yazısını, adınız, soyadınız, telefon bilgileriniz ve kendinizle ilgili kısa bir tanıtım yazısı ile yukarıda verilen e-ileti adreslerine yollayabilirsiniz. Daha önce ne tür çalışmalar yaptığınızı da belirtmeniz bizler için artı bir bilgi olacaktır. İlgili arkadaşımız, bilgilerinizi yayın kurulumuza iletecek ve yayın kurulundan gelen yanıt doğrultusunda sizlerle iletişime geçecektir. Şayet çeviri yapmak istiyorsanız, çevirisini yapmak istediğiniz kitabın orijinal basımını yapan yayınevinin açık adresini, e-ileti adresini ve telefonunu yazmanız, ilgili yayıneviyle çabuk iletişime geçmemizi sağlayacaktır.

Fikir ve Önerilerinizi İletmek İstiyorsanız...

Yukarıda bahsedilen kişisel bilgilerle birlikte, her türlü önerinizi, fikirlerinizi yine yukarıda verilen e-ileti adreslerine yollayıp bizimle paylaşabilirsiniz. Yayınevimiz her türlü fikre saygı duymakla birlikte, her türlü eleştiriye ve öneriye açıktır.