../resim/urun/124814_B.jpg
Hikayelerle Sosyal Bilgiler Öğretimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Selçuk Beşir DemirHamza Akengin
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

24,65 % 15 indirim
29,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bireyin hayattaki başarısı bakımından çok önemli yere sahip olan sosyal bilgiler dersi çoğu zaman ezbere dayanan, sıkıcı bir ders olarak nitelendirilmektedir. Bazen de içerdiği konular, kullanılan öğretim yöntem ve teknikleri ile böyle bir hale büründürüldüğü anlaşılmaktadır. Sosyal bilgiler dersini bu ön yargılardan kurtarmak ve vatandaşlık eğitiminde üstlendiği misyona uygun olarak yeniden şekillendirmek üzere bilim dünyasının “etkili bir sosyal bilgiler öğretiminin nasıl olması gerektiği” arayışı içinde olduğu bilinmektedir. “Hikâyelerle Sosyal Bilgiler öğretimi” etkili sosyal bilgiler öğretiminin geliştirilmesi çabasına yeni bir tuğla ekleme arzusu sonucu ortaya çıkmıştır. Hikâyelerle Sosyal Bilgiler öğretimi “Edebiyat Temelli Sosyal Bilgiler öğretimi” yaklaşımına uygun olarak sosyal bilgiler öğretimi sürecinde en etkili edebi ürünlerden olan hikâyelerin taşıması gereken özelliklere vurgu yaparken “teknik” bir yapıya sahipken, öğrenme-öğretme sürecinde örnek olarak verilen hikayeler ve bunların sosyal bilgilerde kazandırılacak becerilerle ilişkilendirilmesi bakımından edebi bir niteliğe sahip olduğu düşünülmektedir.

Bu eser sosyal bilgiler öğretmenliği lisans programında yer alan “Sosyal Bilgilerde Sözlü ve Yazılı Edebiyat İncelemesi” dersi ve “çocuk Edebiyatı” ile ilgili dersler için kaynak eser niteliğindedir. Ayrıca 6. ve 7. Sınıf Sosyal Bilgiler öğretim Programı’nda yer alan kazanım, beceri ve değerlerin öğrencilere kazandırılması surecinde sosyal bilgiler öğretmenleri için rehber niteliğindedir.


ISBN: 9786053641759

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 136

Ebat: 16x23.5

| HALİT ATASOY, 9.1.2016 01:01:07

Çok kaliteli kitap. ama kısa... Öğretmen olarak şiddetle tavsiye ederim


| ali sarıkaya, 4.9.2014 23:28:03

bu kitaptaki hikayelerin okulda ve derste karşılığı var teorik değil bir hikaye okuyorsun bakıyorsunki kazanım anlaşılmış iyi yazılmış bir eser öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim


| emin soysal, 27.8.2014 16:03:20

Kitabı derslerimde kullanıyorum gerçekten işe yarıyor tebrikler


| arzu yalın, 9.4.2013 11:54:13

Kitap mükemmel


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,