../resim/urun/14052Untitled-1.jpg
Lozan`dan Sevr`e Türkiye

Editör(ler):
Yazar(lar): Turgut Özbay
Yayınevi: Anı Yayıncılık

25,19 % 15 indirim
29,63

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sözü uzatmaya ve dolaştırmaya gerek yoktur. Küresel düzen kavramını dayatanlar Türkiye Devleti`ni ve Türk milletini vesayet altına alıp yönetmek istemektedirler. Bu istekleri de yurt içinden bazı kişi ve kuruluşlar tarafından da doğrudan veya dolaylı olarak desteklenmektedir. Şöyle ki; ülkemizde bazı kişi ve kuruluşların vatandaşı olduğumuz Türkiye Devleti`ni ve mensubu bulunduğumuz Türk milletini unutup küresel düzen buyurucuları Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri yanlı tutum ve davranışlar sergiledikleri görülmektedir. Milletimizi küresel düzen buyurucularının her isteklerine boyun eğilmesi yönünde ikna etme gayreti içinde oldukları görülmektedir. Ancak; Türkiye Cumhuriyeti`nin ve Türk milletinin küresel düzen buyurucularının isteklerine niçin boyun eğmek zorunda olduğu, küresel düzen buyurucularının isteklerinin nerede ve nasıl sona ereceği konularında hiçbir fikir belirtmedikleri gibi bu konuların tartışılmasını da istemedikleri görülmektedir. Düşünelim.

Küresel düzen buyurucuları Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Dev-letleri`nde neler var? Ülke var, millet var, devlet var, demokratik sistem var, siyasi partiler var, seçimler var, yöneticiler var, yönetilenler var. Türkiye`de de aynı unsurlar var. Ama içinde bulunduğumuz durumdan yönetilenler (vatandaşlar) memnun değildir. Yönetenler, ülkemizin gelişmesi için, ülkemiz gerçeklerine uygun bir program hazırlayıp milletin önüne koyamamaktadırlar. Batılılaşmak, medenileşmek, zenginleşmek, demokratikleşmek, serbest piyasa, küresel düzene uymak ve Avrupalı bir devlet olarak kabul edilmek uğruna ülkemizi yönetirken dış telkin ve tavsiyelere uyarak teslimiyetçi bir tavır göstermektedirler, maceraya sürüklemektedirler. Yönetilenler (vatandaşlar) ise kendi medeniyetlerinden memnun olarak, "elden gelenin öğün olmayacağını, onun da vaktinde bulunmayacağını" bilerek, kendisine "iş bulabileceği imkanların sağlandığı", "karnı tok, sırtı pek", "uluslararası ilişkilerde karşılıklı eşitlik ilkesine inanan", kendisini "bağımsız bir devletin başı dik, hür bir vatandaşı olarak" yaşatacak iktidarı bulmak ümidiyle seçimlerde oy kullanmaktadır. Siyasi yöneticilerini değiştirmektedir. Ancak, aradığını bulamamaktadır.

ISBN: 9789756376355

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 638

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Türk Tarihi ve Kültürü
527 adet satıldı
39,10

2
Türk Tarihçileri
125 adet satıldı
26,25

3
Türkiye’de Tarih Eğitimi
92 adet satıldı
30,80

4
Orta Asya’dan Günümüze Türk Tarihi ve Kültürü

5
Yaşayan Türk Tarihçileri
44 adet satıldı
30,80

6
Tarih Sözlüğü
15 adet satıldı
25,00

7
Suriye, Mısır ve Anadolu Medreseleri

8
Balkan Savaşları Günlüğü

9
Irk, Tarih ve Kültür
3 adet satıldı
14,40

10
Bengü İzler
3 adet satıldı
31,88


ETİKETLER
,