Pegem.Net../resim/urun/175146_B.jpg
Öğretim İlke ve Yöntemleri

Editör(ler) : Firdevs Güneş 
Yazar(lar) : Firdevs Güneş Ayşe Eliüşük Umut Saraç Neslihan Usta Ayşe Derya Işık  Arzu Çevik Süleyman Erkam Sulak  Ayşegül Tural Harun Er Sabri Sidekli Özkan Çelik Süreyya Genç Özge Gün Yasemin Büyükşahin Ömer Kemiksiz Sedat Balyemez Davut Gürel Ramazan Yılmaz Fatma Gizem Karaoğlan Yılmaz  Hasan Basri Kansızoğlu  Tuğba Uygun Bekir Güler Mustafa Kocaarslan Hüseyin Uysal Fatih Taş 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,30 % 15 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde öğrenen bireyler yetiştirmede eğitim biliminin yaklaşım, model ve teorileri büyük önem taşımaktadır. Bunların başında öğretim ilke ve yöntemleri gelmektedir. Bunlar eğitimin hedeflerine ulaşma, yöntemler ise öğrencilere çeşitli bilgileri açıklama, keşfetmelerini sağlama, becerilerini geliştirme ve değerlendirme süreçlerini iyi yönetme amacıyla kullanılmaktadır. öğretim ilke ve yöntemlerine dayanmayan eğitim çalışmaları karma karışık olmakta, öğrencilerin zihinsel yapısını ve öğrenme sürecini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle öğretmenlerin öğretim ilke ve yöntemleri iyi bilmeleri, her birini etkili kullanmaları gerekmektedir.

 Eğitimin niteliğini artırmak amacıyla hazırlanan bu kitapta, öncelik öğretmenlerin öğretim ilke, yöntem ve tekniklerine ilişkin bilgi ve becerilerini geliştirmeye ağırlık verilmiştir. Bu alanda araştırma yapan ve özellikle “öğretim İlke ve Yöntemleri”  derslerini yürüten öğretim elemanlarına da faydalı olacağı düşünülen bu kitapta, her yöntem ve tekniğin dayandığı bilimsel temeller üzerinde durulmuş, uygulamaya yönelik öneri ve etkinlikler verilmiştir.   
 


ISBN: 9786053649854

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 424

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
2108 adet satıldı
32,30

3
Eğitime Giriş
2045 adet satıldı
34,00

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

6
Sınıf Yönetimi
550 adet satıldı
30,60

7
Öğretim İlke ve Yöntemleri
502 adet satıldı
39,10

8
Sınıf Yönetimi
488 adet satıldı
29,75

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı