Pegem.Net../resim/urun/180476_B.jpg
Hasta Adam Avrupa: Avro Krizi

Ciltli

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Numan Emre Ergin 
Yayınevi: Maliye Hesap Uzmanları Derneği Yayınları

29,17 % 10 indirim
32,41

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Küresel finansal kriz ve sonrasında Yunanistan'la başlayan borç krizine kadar ciddi bir ekonomik krizle karşılaşmayan Avro bölgesi ülkeleri, borç kriziyle birlikte önemli bir sınavla karşı karşıya kalmışlardır. Bugün, Avro bölgesinde yaşanan kriz sadece bir kamu borç krizi olmayıp aynı zamanda bankacılık, büyüme ve rekabet krizidir.

Borç krizinin temelinde hem sistemik nedenler, hem de krizi yaşayan ülkelerdeki mak-roekonomik dengesizlikler bulunmaktadır. Sistemik nedenlerin büyük bir kısmı Ekonomik ve Parasal Birliğin yapısından kaynaklanmaktadır.
Yunanistan'da başlayan borç krizi sadece bu ülke ile sınırlı kalmamış, Avro bölgesinin diğer çevre ülkelerine de yayılarak bölgesel bir hal almıştır. Ayrıca krizin dünya ticareti, gelişmiş, gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeler üzerinde de önemli etkileri olmuştur. Krizle birlikte birçok Avrupa ülkesinde siyasi iktidarlar değişmiştir. Bununla birlikte, krizin Avrupa entegrasyonunun derinleşmesini hızlandırması gibi bir etkisi de olmuştur.

çevre ülkelerin krize karşı aldıkları en önemli tedbirler, mali konsolidasyon ve çeşitli yapısal reformlar içeren kemer sıkma paketleri olmuştur. AB ve Avro bölgesi düzeyinde ise üye ülkelerin uyguladıkları ekonomi politikalarındaki koordinasyonu güçlendirmeye, AB düzeyinde finansal denetimi, ekonomik büyümeyi ve rekabet gücünü artırmaya, finansal sıkıntıdaki ülkelere destek sağlamak için mali yardım sağlamaya yönelik adımlar atılmıştır.

AB/Avro bölgesi düzeyinde krize karşı alınan tedbirler, gerek yapısında bulundurdukları eksikler, gerek zamanında alınmamaları, gerekse piyasaların beklediği büyüklükte olmamaları nedeniyle krizi yatıştırmada başarılı olamamıştır. Yine de söz konusu tedbirler, EPB'nin mali bir birliğe dönüşmesi için gerekli olan adımlardır. Avro bölgesinin bugün içinde bulunduğu krizden çıkabilmesi ve gelecekte benzer krizlerle karşılaşmaması için, EPB'nin bölgenin istikrarını bozan ülkelerden arındırılmış ve birbirine daha yakın ekonomiler arasında oluşturulan mali bir birliğe dönüşmesi gerekmektedir.

Konu Başlıkları

Avro Bölgesinde Borç Krizinin Gelişimi ve Nedenleri

Avro Bölgesi çevre ülkelerinin Ekonomik Analizi

Avrupa Borç Krizinin Etkileri

Borç Krizine Karşı Alınan Tedbirler

Borç Krizine Karşı Alınan Tedbirlerin Değerlendirilmesi


ISBN: 9789758082803

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 344

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Vergi Hukuku
681 adet satıldı
28,41

2
Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi

3
2018 Beyanname Düzenleme Kılavuzu (3 Cilt)

4
Vergi Dünyası`nda 500 Soru Cevap

5
Vergi Kanunları
58 adet satıldı
31,41

6
Vergi Denetimi
38 adet satıldı
35,10

7
Türk Vergi Sistemi
37 adet satıldı
26,91

8
Tüm Vergi Kanunları
27 adet satıldı
23,31

9
Kurumlar Vergisi Kanunu Uygulaması

10
Vergi Kanunlarında Yer Alan Süreler