Pegem.Net../resim/urun/2019_B.jpg
Spor Fizyolojisi ve Performans Ölçümü

Editör(ler):
Yazar(lar): İbrahim CicioğluKemal TamerMehmet Günay
Yayınevi: Gazi Kitabevi

33,33 % 10 indirim
37,04

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Son yıllarda sporun toplum ve toplum sağlığı açısından öneminin daha iyi algılanması spor bilimlerinde müspet gelişmelerin meydana gelmesine neden olmuştur. Spor biliminin önemli bir dalı olan Egzersiz Fizyolojisi`de bu gelişmelere paralel olarak büyük bir ivme ile gelişmiş ve spor içerisinde en önemli konulardan birisi haline gelmiştir.

İnsan organizmasının egzersize uyumunu ve performansın artırılması için yapılacak olan antrenmanların fizyolojik esaslarını inceleyen bir bilim dalı olan egzersiz fizyolojisi araştırmaları, yurt içinde ve yurt dışında spor araştırmalarının ilgi odağı olmuştur. Yurt dışında bu konuda yayınlanmış pek çok değerli eserin bulunmasına rağmen ülkemizde bu konuda yayınlanan eserler çok sınırlı sayıdadır. Sayın Prof. Dr Necati AKGüN`ün "Egzersiz Fizyolojisi" ve Sayın Prof. Dr Emin ERGEN ve arkadaşları tarafından yayınlanan "Spor Fizyolojisi" adlı eserleri ülkemizde bu alanda yayınlanan belli başlı eserlerdir.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümleri lisans ve yüksek lisans öğrencileri, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler için hazırlanan bu çalışma, Gazi üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunun "Genel Fizyoloji ve Spor Fizyolojisi" dersleri müfredat programlarına göre hazırlanmış olup, 26 bölümden meydana gelmiştir. çalışmada sırasıyla egzersize organizmanın uyumu ve performansa ait fizyolojik temeller verilmeye çalışılmıştır. Bu kitabın bir başlangıç olarak kabul edilmesini, görülebilecek hata ve eksiklerin değerli spor bilimcilerinin eleştiri ve katkılarıyla giderilmesini umuyor ve spor bilimine yararlı olmasını diliyoruz.


ISBN: 9789756009055

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 606

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Engelliler İçin Beden Eğitimi ve Spor

2
Fiziksel Uygunluk
36 adet satıldı
24,30

3
Antrenman Teorisi
21 adet satıldı
30,78

4
Uygulamalı Spor Psikolojisinde Zihinsel Antrenman

5
Beden Eğitimi Uygulamaları

6
Futbolda Eğitim Öğretim
6 adet satıldı
22,68

7
Saha İçi Koreografi Teknikleri

8
Beden Egitimi ve Spor Uygulamalarinda Teorik Temel Bilgiler

9
Basketbolda Kondisyon
3 adet satıldı
21,87

10
19 Mayıs Gösterileri
1 adet satıldı
22,68