../resim/urun/207991_B.jpg
Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Öğrencilerinin Beklentileri

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet Güllü
Yayınevi: Spor Yayınevi

14,58 % 10 indirim
16,20

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


öğretmenler sağlıklı, üretken ve dinamik yeni nesiller yetişmesinde önemli görevler üstlenmektedirler. öğretmenler bu görevlerini yerine getirirken yeni nesillere bilmediklerini öğretmekte, onlara rehber olmakta, onları kötü alışkanlıklardan korumakta, olumlu tutum ve davranışlar kazandırmakta,onların yetenek ve becerilerini geliştirmekte, onlara çeşitli konularda örnek olmakta,…vs.’dır.
Ancak öğretmenler bu özellikleri kazandırırken kendi branşları dahilinde
hareket etmektedirler. örneğin Türkçe öğretmeni öğrencilerin güzel okuma-yazma, güzel şiir okuma gibi edebiyat bilgilerini geliştirirken, müzik öğretmeni öğrencilerin müzik bilgi ve becerilerini geliştirmektedir.
Bu öğretmenler içerisinde beden eğitimi öğretmeni de görev ve sorumlulukları dahilinde beden eğitimi ders içi ve ders dışı etkinlikleri ile öğrencilerin fiziksel yapılarını geliştirmekte, sosyalleşmelerini sağlamakta, sportif teknik ve becerilerini geliştirmekte, spor bilgilerini artırmakta, yeni spor dallarını tanıtmakta,…vs’dır.
Beden eğitimi öğretmeni görev ve sorumlulukları yerine getirirken spor
kıyafeti ile, konuşma tarzı ile, jest ve mimikleri ile, düzen ve temizlik alışkanlıkları ile, tavır ve tutumları ile de,…vs öğrencilere örnek olmaktadır.
Bu kitapta, özelliklede çocukların öğretmenlerinden en çok etkilendikleri ve örnek aldıkları dönemler olan ilköğretim dönemlerinde, beden eğitimi öğretmenlerinin davranışlarının öğrenciler üzerine etkilerinin neler olduğu, bu davranışlardan hangi oranlarda etkilendikleri konularına açıklık getirilmektedir.

ISBN: 9789944379687

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 136

Ebat: 16x22


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,