Pegem.Net../resim/eResim/398815.jpg
Toplumsal Araştırmalarda Nicel ve Nitel Yöntemlere Giriş

İletişim Alanından Örneklerle

Editör(ler):
Yazar(lar): Haluk Geray
Yayınevi: Ütopya Yayınevi

24,50 % 30 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Elinizdeki kitap, önceki baskılarına göre önemli farklılıklar ve güncellemeler içeriyor. 2017 yılından başlayarak Araştırma Yöntemleri dersinin yüksek lisans ve doktora programlarında zorunlu ders konumunu kazanması da göz önünde bulundurularak bazı bölümler genişletildi.

İletişimcilerin araştırmaları haberleştiren kişiler olduğunu düşünürsek, onların bilimsel kılıflı araştırmaları özgünlerinden ayırabilmeleri için (ya da her bilimsel araştırmanın sınırlılıklarını bilmeleri için) ilgili bölümler eklendi.

Gazetecilerin araştırmalarla ilgili açıklamaları, kamuoyu yoklamalarının istatistiki değerini anlamaları için de güncellemeler yapılmış durumdadır. Aslında bu bölümlerdeki bilgilerin, hem araştırmacılar hem de genel olarak yurttaşlar açısından önemli uyarılar içerdiğini düşünüyorum.
Ayrıca sosyal ağlar ve internet ortamlarının araştırmalarda kullanımı ve bu kaynakların gönderme ve kaynakça listesindeki verilmesine ilişkin bölümler bütünüyle güncellenmiş durumdadır.

Bir başka yenilik, istatistik programlarında özgür, açık, kaynak kodlu bir yazılım olan SOFA Statistics (herkes için istatistik –statistics open for all) yazılımının örnek olarak kullanılmasıdır. Böylece, serbestçe indirilen bu yazılımla, isteyen herkes istatistik araştırmalarının temel çözümlemelerini yapabilecektir.


ISBN: 9786059378130

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 256

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz