../resim/urun/212866_B.jpg
Kuramdan Uygulamaya Öğretim İlke ve Yöntemleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet Taşpınar
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,05 % 15 indirim
53,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Prof. Dr. Mehmet TAŞPINAR

Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. 1984-1992 yılları arasında Eskişehir ve Elazığ’da teknik lise ve endüstri meslek liselerinde teknik öğretmen olarak görev yaptı. 1992’de Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı’nda 1993’te yükseklisans, 1997’de doktora öğrenimini tamamladı. 1994’te 9 ay süre ile misafir öğretim üyesi olarak ABD Ohio State Üniversitesi’nde bulundu. 1997’de yardımcı doçent, 2001’de doçent oldu. 2003’te Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2007’de Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü’nde profesör oldu. Aynı yıl JICA (Japon International Cooperation Agency) bursu ile yaklaşık 2 ay Japonya’da “Özel Sektörün Mesleki Eğitimdeki Yeri” konusunda çalışmalarda bulundu. Başlıca çalışma alanı eğitim programları ve öğretim olup, YÖK-Dünya Bankası-Endüstriyel Eğitim Projesi, MTEM, UNICEF, AB odaklı projelerde uzman, proje yöneticisi ve yararlanıcı olarak görev yaptı. Biri yurt dışında olmak üzere yayınlanmış kitapları, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri ve bildirileri vardır.

Öğretmen yetiştirme sistemimizde öğretim yöntem ve tekniklerinin genel olarak teorik bir içerik yapısı ile öğretmenlere öğretilmeye çalışılması öğrenme-öğretme sürecinde çeşitli sorunlar çıkmasına neden olmaktadır. Bir başka deyişle, söz konusu öğretim yöntem ve teknikleri anlatım yöntemiyle öğretilmeye çalışıldığında, öğretmenlerin uygulamada başarılı olması güçleşmektedir. Oysa “yaparak-yaşayarak öğrenme” esas olduğu günümüzde, öğretmenlerin söz konusu yöntemleri uygulayarak öğrenebildiklerinin ortamlarında yetiştirilmesi gereklidir.

Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak yazılan bu kitapta, öğretim yöntemleri ve teknikleri kuramsal olarak açıklanmış, bunun yanı sıra örnek olaylar ve uygulamalı çalışmalara, “aktif öğrenme” anlayışı içinde yer verilerek öğrenilmesine zemin hazırlanmaya çalışılmıştır. Bu tür bir içerik oluşturmanın amacı, öğretmen adaylarının öğretim yöntemlerinin nasıl uygulandığını yaparak-yaşayarak öğrenmelerine destek sağlamaktır.

Kitabın sürekli geliştirilmesi gerektiği bir gerçektir. Bu nedenle siz değerli eğitim bilimcilerin ve öğrencilerimin katkılarına her zaman ihtiyaç vardır. Bu konudaki her türlü değerlendirmelerinizi ve kitabın öğretmen yetiştirme sistemimize katkı sağlamasını dilerim.


ISBN: 9786052411032

Baskı Sayısı: 11.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 400

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3320 adet satıldı
46,75

3
Eğitime Giriş
2895 adet satıldı
45,05

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
739 adet satıldı
40,80

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
42,50

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
618 adet satıldı
54,40

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,