../resim/eResim/217184.jpg
Sağlık ve Biyolojik Bilimlerde Araştırma

Nasıl Yapılır-Nasıl Yazılır

Editör(ler):
Yazar(lar): K. Muzaffer ÜstdalR. VuillaumeBehram SoyuğurKural Gülbahar
Yayınevi: Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar

40,45 % 20 indirim
46,50

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Araştırmanın ilk basamağı literatür incelemesi ve kütüphane çalışmasıdır. Çünkü, fikirler orada doğar ve gelişir. İkinci basamak, doğan fikirlerden bir araştırma projesi hazırlanmasıdır. Bu iki basamakta ilerleme sağlanınca, sıra tez dahil, bir araştırmaya gelebilir. Maalesef, bu aşamada ve bunları izleyen aşamalarda (poster, bildiri, makale vs.) örgün öğrenimler veya kılavuz kitaplar yönünden ülkemiz, yetersizlik yaşamaktadır. Sağlık bilimlerinde (tıp, veteriner, eczacılık, diş, beslenme, spor) ve biyolojinin çeşidi alanlarında (tarım, orman, yetiştiricilik, çevre) araştırmanın nasıl yapılacağı üzerinde kılavuz kitaplara, örgün öğrenimlerin sınırlı etkinliği karşısında şiddetle ihtiyaç duyulmaktadır.

Araştırmacı bilim adamının yetiştirilmesi, araştırmaların yapılması ve yayımlanması konuları, bazı kılavuz kitaplarını okumakla önemli ölçüde aşılabilecektir. Literatür incelemeleri, dokümantasyon, proje hazırlama, poster, bildiri sunumları ve makale çalışmaları, yayınlama yöntemleri bölümlerini anlatan kitabımız aydınlarımızın duydukları gereksinimi karşılamayı hedeflemiştir. Palme Yayıncılık Gn. Md. Sayın İlhan Budak ve çok değerli çalışma arkadaşları kitabımızın yayımında büyük çaba ve özveri gösterdiler. Bizim çalışma arkadaşlarımız Yrd.Doç.Dr.Figen Narin, Arş. Gör.Dr. Seval Kaya, Bil.Uzm-Biyolog Hatice Karaca, Kimyager Funda Akpınar, Bilgi İşlemci Arif Akgümüş ve Sekreterimiz Emel Şahan sabırla ve disiplinle bizlere yardımcı oldular. Adı geçen bu arkadaşlarımızı sevgiyle anıyoruz, teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

Amerikalı bilim adamlarının kendi vatandaşları için şu yakınmayı dile getirdiklerini biliyoruz: Bilim adamlarımız araştırmalarının metodlannda güçlüdürler oysa araştırmalarının bulgularını yorumlamakta çelimsiz kalmaktadırlar. Kitabımızı hazırlarken Amerikalıların bu yakınmalarını hep dikkate aldık. Bilim adamlarımızın kitabımızda sunduğumuz bilgilerle hem metodlarını hem de araştırma bulgularının yorumlarını daha güçlü düzeye çıkaracağına inanıyoruz.

 


ISBN: 9799944341058

Baskı Sayısı: . Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2012
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 232

Ebat: 13,5x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,