../resim/urun/248916_B.jpg
Teknik Resim Temel Ders Kitabı

Editör(ler):
Yazar(lar): Naci Şahin
Yayınevi: Yazarın Kendisi

12,75 % 15 indirim
15,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Makine mesleğinin öğrenilmesi teknoloji, teknik resim, makine elemanları, malzeme, mekanik, matematik, fizik, kimya ve bunlara benzer derslerin öğrenilmesini gerektirdiğinden diğer mesleklerin öğreniminden bazı farklılıklar oluşturur. Mesleğin ana derslerinden biri olan "makine teknik resmi" de farkı oluşturan dallardan biridir. Bu farklılıklar bazılarına göre "mesleğin zorlukları" şeklinde algılanmaktadır. Bu düşünceye tamamen olmasa da katılmamak mümkün değildir. Ancak, zorlukların üstesinden gelmek ve başarıya ulaşmak, sabır ve kararlılık ister. Bu mesleğin gerektirdiği bilgileri ve beceriyi öğrenmek isteyenler, teknik resmin temel kurallarını öğrenirken sabır ve kararlılıkla çalışmayı ilke edinmelidirler. Bu sabır ve kararlılılık, aynı zamanda insanın ruhsal yönden gelişimini sağlar, hoşgörüsünü ve muhakeme yeteneğini arttırır, ruhunu terbiye eder.
 
İşte bu düşünce ile kitabımda, bu mesleği öğrenmek isteyenlere çalışkan ve bilgili olmalarını destekleyeivi bazı özdeyişler ve fikirlere de yer verdim. Bunların, öğrenim sürecinde öğrencileri yönlendirme bakımından farklı bakış açıları kazandıracağını umuyorum.
 
İnsanların bir işi "erek edinme" ve "düşünerek yapma" yetilerinin ortaya çıkması ve gelişmesi bazen sadece bir "ip ucu" ile başlıyor, görüşündeyim.
 

ISBN: 9789759520366

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Ocak 2004
Baskı Yeri: Ankara

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz