Pegem.Net../resim/urun/27612169.jpg
Kariyerinize C Vitamini

Editör(ler):
Yazar(lar): Okan Mete
Yayınevi: Gazi Kitabevi

11,67 % 10 indirim
12,96

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Henry Ford, "Eğer yapabileceğinizi ya da yapamayacağınızı düşünüyorsanız, iki durumda da haklı çıkarsınız" demişti. Bu sözler iş görüşmesine gidecekler için çok önemli bir derstir, çünkü kişiliğimiz konusunda kendi yarattığımız görüş ve izlenimlerle kendimizi sınırlarız.

Özellikle daha fazla sorumluluk yüklenmenize yol açacak daha üst düzeydeki bir işin peşindeyseniz ve bunu başarmak için neler yapmanız gerektiğinden emin değilseniz bu sözler daha da önem kazanacaktır. Bugün, meslek yaşamında başarıyı yakalamak istiyorsanız yapacağınız öncelikli işlem, "doğru iş"i seçmektir. Yıllarca aldığınız eğitimin, yaptığınız çalışmaların, kariyer hedeflerinin ve hazırlıklarının, ekonomik ve sosyal tatmin, ruhsal huzur ve başarı ile sonuçlanmasını arzu ediyorsanız, size uygun ve sizi ifade eden, doğru işi seçmeniz gerekmektedir.

Yüksek lisans yaparken bir arkadaşım üç yıl boyunca "ben müfettiş olacağım!" diyerek sınavlara girdi, üçüncü yılın sonunda hem Bağ-Kur`un, hem de SSK`nın sınavını kazandı. Bana geldi "hangisini seçeyim?" dedi. Ben de "ikisinin de artılarını ve eksilerini bir tarafa yaz ona göre kendin karar ver." dedim. Neyse birini seçti ve Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı ve bir yıl sonra istifa edip geldi. "Ne oldu?" dedim "sen bunun için üç yıl savaş verdin." "bu iş bana göre değilmiş, beni mutlu etmeyeceğim anladım." dedi.

ISBN: 9789944165068

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2007
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 161

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yönetsel, Mesleki ve Örgütsel Etik

2
İletişim
182 adet satıldı
25,50

3
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

4
İş Yaşamında Stres
68 adet satıldı
22,95

5
Amaç
20 adet satıldı
31,50

6
Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi

7
Zaman Yönetimi
6 adet satıldı
24,75

8
Kriz Geliyorum Der
5 adet satıldı
8,11

9
Endüstride Çalışma Psikolojisi

10
CEO & CIO ERP DAS SCM GIS CRM Kapsamları ve Karar Destek Sistemleri


ETİKETLER
,