../resim/urun/27612169.jpg
Kariyerinize C Vitamini

Editör(ler):
Yazar(lar): Okan Mete
Yayınevi: Gazi Kitabevi

11,67 % 10 indirim
12,96

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Henry Ford, "Eğer yapabileceğinizi ya da yapamayacağınızı düşünüyorsanız, iki durumda da haklı çıkarsınız" demişti. Bu sözler iş görüşmesine gidecekler için çok önemli bir derstir, çünkü kişiliğimiz konusunda kendi yarattığımız görüş ve izlenimlerle kendimizi sınırlarız.

Özellikle daha fazla sorumluluk yüklenmenize yol açacak daha üst düzeydeki bir işin peşindeyseniz ve bunu başarmak için neler yapmanız gerektiğinden emin değilseniz bu sözler daha da önem kazanacaktır. Bugün, meslek yaşamında başarıyı yakalamak istiyorsanız yapacağınız öncelikli işlem, "doğru iş"i seçmektir. Yıllarca aldığınız eğitimin, yaptığınız çalışmaların, kariyer hedeflerinin ve hazırlıklarının, ekonomik ve sosyal tatmin, ruhsal huzur ve başarı ile sonuçlanmasını arzu ediyorsanız, size uygun ve sizi ifade eden, doğru işi seçmeniz gerekmektedir.

Yüksek lisans yaparken bir arkadaşım üç yıl boyunca "ben müfettiş olacağım!" diyerek sınavlara girdi, üçüncü yılın sonunda hem Bağ-Kur`un, hem de SSK`nın sınavını kazandı. Bana geldi "hangisini seçeyim?" dedi. Ben de "ikisinin de artılarını ve eksilerini bir tarafa yaz ona göre kendin karar ver." dedim. Neyse birini seçti ve Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı ve bir yıl sonra istifa edip geldi. "Ne oldu?" dedim "sen bunun için üç yıl savaş verdin." "bu iş bana göre değilmiş, beni mutlu etmeyeceğim anladım." dedi.

ISBN: 9789944165068

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2007
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 161

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yönetsel, Mesleki ve Örgütsel Etik

2
İletişim
184 adet satıldı
29,75

3
English Step by Step - 2 Kitap

4
İş Yaşamında Stres
72 adet satıldı
27,20

5
Yöneylem Araştırması
38 adet satıldı
81,00

6
Proficiency File
13 adet satıldı
12,67

7
Düşünme Araştırma Yazma
12 adet satıldı
39,60

8
Kendi Kendine İngilizce Konuşma Kılavuzu

9
Redhouse Sözlüğü İngilizce - Türkçe

10
Multi-Purpose Tests
2 adet satıldı
28,50


ETİKETLER
,