../resim/eResim/470235.jpg
Düşünce Dergisi Sayı: 8 2018

Editör(ler):
Yazar(lar): Kolektif
Yayınevi: Kocav Yayınları

20,69 % 24 indirim
27,23

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 10 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Erol Güngör, edip âlim ve münevver idi. Edip Olmak için lisan ve üslûp gereklidir. âlim lmak için usûl ve ilim. Münevver olmak ise irfanı ve imanı gerektirir. Demek ki, Erol Güngör'ün lisanı vardı, üslûbu vardı, usûlüvardı, ilim vardı, irfanı vardı, imanı vardı. İmanıyla hissetti, irfanıyla sezdi, usûlüyle tahlil etti, ilmiyle terkip etti, lisanı ve üslûbuyla ifade etti."
Mehmet Tayfun Amman

" Erol Hoca'nın temelde dikkat çektiği şey şudur: Bizim bugün Müslüman bir zihin olarak Müslüman bir toplum olarak kendimizi dış dünyayı ve varlığı anlamlandırma ve bilme edimine sahip olmadığımızdır. Dolayısıyla her dönemde karşı karşıya kaldığımız durumlar, sıklıkla söylendiği ve hepimizin bildiği gibi körlerin fili tarifi gibidir. Onun önerdiği yeni yaklaşım biçimi ile tartıştığı temel meselelerden birisi, çoğu yanlış olan İslam medeniyeti ve düşünce ile ilgili, din ile ilgili değerlendirmelerdir."
Mehmet Akgül


ISBN: 3990000128807

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 221

Ebat: 16,5x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,