../resim/urun/3479738.jpg
Hastalık Sigortası Sözleşmesinin Kurulmasında İhbar Külfeti

Editör(ler):
Yazar(lar): Sevilay Eroğlu
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

45,90 % 10 indirim
51,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


çalışma giriş ve beş bölümden oluşmaktadır. çalışmada önce hastalık sigortası türleri ve sigorta himayesinin konusunu oluşturan riziko türleri belirlenmiştir. çalışmanın ikinci bölümünde sigorta hukukunda külfet kavramı ve külfetin türleri üzerinde durulmuştur. üçüncü bölümde ise hastalık sigortası sözleşmesinin kurulmasında ihbar külfetinin amacı kapsamı dördüncü bölümünde sözleşmenin kurulmasında ihbar külfetinin yerine getirilmesi incelenmiştir.

çalışmanın beşinci bölümü ise hastalık sigortası sözleşmesinin kurulmasında ihbar külfetinin ihlali ve bu ihlalin sonuçlarının incelenmesine ayrılmıştır. Ayrıca Alman Hukukunun literatür ve yargı kararlarından yoğun bir şekilde yararlanılarak mukayeseli inceleme yapılmıştır. Ayrıca çalışmanın gelecekteki uygulamaya ışık tutması amacıyla Şubat 2005 de alenileşen Türk Ticaret Kanunu Tasarısı nın ilgili hükümlerine göre de değerlendirme yapılmıştır.


ISBN: 9789753479738

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2005
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 318

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,