../resim/urun/35885_B.jpg
Spor ve Ceza Hukuku

Editör(ler):
Yazar(lar): Yener Ünver
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

33,30 % 10 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitapta Alman ve İsviçre Ceza Hukukçularının kaleme aldıkları bilimsel makalelerin gerekli yasal izinler alınarak yapılan çevirileri yer almaktadır. Sportif etkinliklerde sporcunun olabilecek ceza sorumluluğundan başka duruma göre hakemin seyircinin ve hatta antrenörün spor kulübü idarecisinin bazen de spor organizatörünün ceza sorumluluğu söz konusu olabilir. Bu sorumluluklardan her birinin sınırlarının ortaya konulması boyutlarının belirlenmesi spor ceza hukukunun görevidir. Bu sorumluluklar çerçevesinde ortaya çıkan konular hukukçular tarafından incelenerek sorunlara hukuksal çözümler getirilmektedir.

KARŞILAŞTIRMALI GüNCEL CEZA HUKUKU SERİSİ Bu kitap serisi her biri bağımsız bir konuyu içeren aynı konuya ilişkin çeşitli makale ve çevirileri içeren derleme niteliğinde kitaplardan oluşmaktadır. Serinin proje yöneticiliğini Prof. Dr. Kayıhan İçEL ve Editörlüğü nü ise Doç. Dr. Yener ünver yürütmektedir. Serinin amacı karşılaştırmalı hukuk alanında ülkemiz hukukçularına en çağdaş en yeni ve en önemli sözleşmeler yabancı kanunlar AB BM AİHM gibi ulusalüstü kurumların tasarrufları AİHM kararları yabancı ülke yüksek mahkemelerinin içtihatları yeni teoriler ve gelişmekte olan hukuk alanlarında çok sayıda farlı ülkeden en yeni en doğru ve güncel hukuk kaynaklarını sağlamaktır. Her kitap temel bir ceza hukuku konusuna tahsis edilmiştir.

Kitaptaki çalışmalar yazarların karşılaştırmalı hukuk bilgisi içeren makaleleri ve özellikle yasal izni alınarak en etkin hukuk bilimi adamlarının eserlerinin Türkçeye çevrilmesinden oluşmaktadır. Eserde konuyla ilgili önemli ve güncel kayna sahip Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden yeni ve önemli eserler Türk hukukuna aktarılmaktadır. Yayınlandığı günden beri ülkemizde yayınlanan birçok esere kaynaklık etmiş ve özellikle y.lisans ve doktora çalışmalarında önemli kaynak boşluğunu doldurmaktadır. Genç akademisyenler almanca İngilizce Fransızca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok dilden çeviri yaparak seriye katkı sağlamaktadır.


ISBN: 9789753477697

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2004
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 142

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,