Pegem.Net../resim/urun/369692sermaye_b.jpg
Sermaye Piyasası Analizleri Ve Portföy Yönetimi

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mehmet Civan 
Yayınevi: Gazi Kitabevi

32,00 % 20 indirim
40,00

Sepete At
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.ülkemiz ekonomisi değerlendirildiğinde,- 1980’ li yıllardan günümüze ekonomik ve sosyal alanlarda yaşanan gelişmeler etkisini sermaye piyalarmda da göstermiş ve 1980’ li yıllardan sonra sermaye piyasası alanlarında çok büyük gelişmeler yaşanmıştır. Bu süreç içerisinde ülkemizde bir Menkul Kıymetler Borsası kurularak faaliyete geçirilmiş, bu borsada alım-satım yapan yatırımcılar ve onlara yardımcı olan aracı kurumlar ortaya çıkmış, yatırımcılar ve aracı kurumlar bu süreç içerisinde gelişimim, bilgi birikimini ve deneyimini her geçen gün giderek artırmış, teknolojik gelişmeler olabildiğince büyük bir hız kazanmış tüm bu gelişmeler sermaye piyasalarına hareketlilik ve canlılık kazandırmıştır.

Bu bağlamda bu kitap, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrencilere, sermaye piyasalarına ilgi duyan yatırımcılara, araştırmacılara ve diğer bireylere sermaye piyasaları ile ilgili ihtiyaç duydukları ve duyacakları gerekli teorik ve pratik bilgileri sağlamaktadır.

Bu amaç çerçevesinde kitap ondört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, mali piyasalar,- ikinci bölümde, sermaye piyasası kurumları,-üçüncü bölümde, sermaye piyasası araçları,- dördüncü bölümde sermaye piyasası araçlarının vergilendirilmesi; beşinci bölümde, İMKB,- altıncı bölümde, takas ve saklama,- yedinci bölümde, hisse senedi ve tahvil değerleme,- sekizinci bölümde, sermaye maliyeti,- dokuzuncu bölümde, portföy yönetimi; onuncu bölümde, riskten korunma teknikleri,- onbirinci bölümde, riske maruz değer,- onikinci bölümde, borsa endeksleri,-onüçüncü bölümde, arbitraj ve uygulamalarına ve son bölümde ise risk sermayesi konuları teorik bilgiler ve örnek uygulamalarla birlikte ele alınmıştır.

Gösterilen tüm titizliğe rağmen bu kitapta söz konusu olabilecek hatalar tamamen kitabın yazarına ait olup,- okuyuculardan gelecek olumlu veya olumsuz eleştiriler ilerideki baskılar için yol gösterici olması açısından büyük önem arz etmektedir.


ISBN: 9789756009925

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2007
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 556

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Türkiye Ekonomisi Sektörel Analiz

2
Türkiye Ekonomisi
29 adet satıldı
31,50

3
Ulusların Zenginliği 1
19 adet satıldı
26,78

4
Kamu Bütçesi
17 adet satıldı
24,75

5
Ekonomik Terimler Ansiklopedik Sözlük (Ciltli)

6
Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği

7
Modern Ansiklopedik Ekonomi Sözlüğü

8
Ekonometri Kılavuzu
2 adet satıldı
30,40

9
Aile Ekonomisi
2 adet satıldı
17,60

10
Türkiye Ekonomisinin Kayıp Yılları (1989-2005)