../resim/urun/415805_B.jpg
Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi

Editör(ler): Arzu Kirman Bilgin
Yazar(lar): Arzu Kirman Bilgin Nesli KalaTufan İnaltekinSibel Er Nas Merve Bahar Alaca Hava İpek Akbulut Tülay Şenel ÇoruhluMurat PehlevanSündüs Yerdelen
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Fen bilimleri öğretim programının beceri öğrenme alanına dahil olan yaşam becerileri, analitik düşünme, yaratıcı düşünme, karar verme, iletişim, girişimcilik ve takım çalışması becerilerinden oluşmaktadır. Bu becerilerin kazanılıp, geliştirilmesi için temel fen kavramlarının öğrenilmesine ihtiyaç vardır. Temel fen kavramlarını öğrenemeyen bireyin, karşılaştığı günlük hayat problemlerine çözüm üretmesi de zordur. Günlük yaşam deneyimlerini, fen bilimlerinden ve yaşam becerilerinden bağımsız düşünmemek gerekir. Bu üç öge birbirini tamamlamaktadır. Buradan yola çıkarak mevcut kitapta hem fen bilimleri öğretmen adaylarının hem de ortaokul öğrencilerinin yaşam becerilerini kazanmalarına yönelik örnekÜ öğretim süreçleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra öğretmen adaylarımız ve hâlihazırda mesleğini yerine getiren öğretmenlerimiz için yaşam becerilerini kazandırma konusunda mesleki bilgilerini geliştirecek gerekli materyaller de bulunmaktadır.

Bu kitap “Bağlam Temelli Öğrenme Uygulamaları İle Zenginleştirilmiş Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi Kılavuzunun Tasarlanması,Uygulanması Ve Değerlendirilmesi” isimli 117K993 kodlu TÜBİTAK projesi kapsamında geliştirilen kılavuzu kapsamaktadır. Kitabın, fen bilimleri öğretmen adaylarına, fen bilimleri öğretmenlerine ve fen bilimleri eğitimcilerine rehberlik edecek uygulamaları içermesinin yanı sıra bu alanda çalışan birçok araştırmacıya da yol göstereceği düşünülmektedir.


ISBN: 9786050370041

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 232

Ebat: 16X23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,