../resim/urun/439616_B.jpg
Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi

Editör(ler):
Yazar(lar): Hanife Emine Kara
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

43,20 % 10 indirim
48,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen inşaat sektörü, bu sektörde yer alan tüketicilerin ve yaşadıkları sorunların da aynı hızla artması sonucunu doğurmuştur. Gelinen aşamada, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik kapsamında ‘Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi` Türk hukuk sisteminde ilk defa düzenlenerek, tüketicilerin özel hükümler yoluyla korunması amaçlanmıştır.
 
Sektör için son derece önemli olan Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmeleri, konu hakkındaki hukuki incelemelerin sınırlı sayıda olması nedeniyle, gerek sektörle ilgili hukukçular, gerekse sektörün süjeleri derinlemesine bir incelemeden uzak kalmıştır.
 
Bu çalışma kapsamında konu tüm yönleriyle mercek altına alınarak, gerek hukukçular gerekse de sektör için faydalı olması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda; çalışmada ön ödemeli konut satış sözleşmesi, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve akabinde yayınlanan Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik ile birlikte ele alınarak, özellikle uygulamada çokça karşılaşılan sorunlar ve Yargıtay kararları ışığında incelemeye sunulmuştur.
 
Konu Başlıkları
Ön Ödemeli Konut Satışı
Sözleşmenin Tanımı, Hukuki Niteliği, Tarafları ve Şekli
Sözleşmenin Zorunlu İçeriği
Tarafların Hak ve Yükümlükleri
Sözleşmeden Cayma ve Dönme Hakkı
Satıcının Teminat Sağlama Yükümlülüğü
Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları

ISBN: 9789750257544

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Sayfa Sayısı: 136

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,