../resim/urun/4592822.jpg
Halkın Tiranı Miloseviç

"Zlata`nın Günlüğü" kitabının yazarı Zlata Filipovic`in önsözüyle

Editör(ler):
Yazar(lar): Vidosav Stevanoviç
Yayınevi: Kapı Yayınları

19,50 % 25 indirim
26,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Miloseviç Lahey’de ha? Bosna’ya gelip binlerce toplu mezarımızdan sadece birini kazın da haberi orada yatanlara verin siz. Ama biraz bağırmanız gerekecek çünkü hepsinin kulaklarına toprak dolmuş.”

Adı bilinmeyen bir Bosnalı

“Halkın Tiranı: Miloseviç”, parçalanan bir ülkenin ve dağılan bir toplumun böyle bir adama nasıl da inanıp onu iktidara taşıdığını sorguluyor. Şiddetle yoğrulmuş bu kötülüğün ortaya çıkışında herkesin payı var: O adama inananlar, peşinden gidenler, sessizce seyredenler, bu trajediye dur demeyenler ya da diyemeyenler.

Sırbistan’ın belki de en büyük çağdaş yazarı olan Vidosav Sevanoviç, Miloseviç psikolojsini romancı gözüyle resmederken, o dünyanın içinden kopup gelen benzersiz bir tanıklık metni, bir diktatörün yaşam öyküsünü ve onu ortaya çıkanların hikayesini yazmıştır. Hiçbir kitap, Avrupa’yı dehşete düşüren ve Balkanlar’ı içinden çıkmak için yıllarını harcayacağı bir cehenneme yuvarlayan o adamı tam olarak anlatamaz.


ISBN: 9789758950614

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2008
Baskı Yeri: İstanbul


Sayfa Sayısı: 334

Ebat: 13.5x19.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,