../resim/urun/473466_B.jpg
Her Yönüyle Puanlayıcılar Arası Güvenirlik Rehberi

Editör(ler):
Yazar(lar): Kilem L. Gwet
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

39,10 % 15 indirim
46,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın üçüncü baskısı birçok farklı alanda çalışan araştırmacı tarafından kabul gördü. Üçüncü baskı aynı zamanda araştırmacılara soru sorma ve alanyazında yeterince yer almayan teknikleri de ifade etme fırsatı verdi. Örneğin, bir puanlayıcılar arası güvenirlik çalışması tasarlanırken birçok araştırmacı, çalışmaya katılması gereken en uygun puanlayıcı ve özne sayısının nasıl belirleneceğini bilmek ister. Ayrıca, özellikle nicel ölçümler için puanlayıcı içi güvenirlik kavramına alanyazında çok az yer verilmiştir. Kitabın dördüncü baskısında bu ihtiyaçları gidermenin yanı sıra üçüncü baskının içeriği de geliştirilmiştir.

Dördüncü Baskıda:

•Şans düzeltmeli uyum katsayıları ve sınıf içi korelasyon katsayıları için örneklem büyüklüğü hesaplamalarında yeni materyaller eklenmiştir. Araştırmacı en uygun puanlayıcı, özne ve özne başına deneme sayısını belirleyebilecektir.

•“Puanlayıcılar Arası Güvenirlik Katsayılarının Kıyaslanması” başlıklı bölüm tamamen yeniden yazılmıştır.

•Giriş bölümü, puanlayıcılar arası güvenirlik kavramına ilişkin farkındalığı artırmak için büyük ölçüde genişletilmiştir.

•Tüm bölümler okunabilirliklerinin artması için büyük ölçüde revize edilmiştir.

 

Dr. Kilem L. Gwet

İstatistiksel danışman, araştırmacı ve eğitmen. Çeşitli sektörlerde 15 yıldan fazla deneyime sahiptir ve hakemli dergilerde puanlayıcılar arası ve puanlayıcı içi güvenirlik değerlendirmesi ile ilgili çeşitli yayınları bulunmaktadır.


ISBN: 9786058011441

Baskı Sayısı: 4. Baskıdan Çeviri

Basım Tarihi: Ocak 2000
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 452

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,