../resim/urun/476528_B.jpg
Erken Çocuklukta Öğrenme Yaklaşımları

Editör(ler): Aslı Yıldırım
Yazar(lar): Muhammet Ali KaradumanNurbanu ParpucuUğur Onur GündenTuğçe Sinoğlu GündenÖmür Gürdoğan Bayır Tuba Çengelci KöseSeda AtaFüsun Kurt GökçeliBeyza Akçay MalçokÜmran Alan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Erken çocuklukta öğrenme doğum öncesinden sekiz yaşına kadar süren bu kritik dönemde büyük önem taşımaktadır. Erken yıllardaki öğrenmeler, bireyin gelecek yaşantısının temelini oluşturmakla birlikte, çocuğu merkeze alan etkili öğrenme yaklaşımlarının benimsenmesini gerekli kılmaktadır. Geçmişte davranışçı bakış açısıyla açıklanan öğrenmenin, günümüzde birçok süreçten ve faktörden etkilenen karmaşık bir süreç olduğu bilinmektedir. Öğrenme süreci, davranışlarla birlikte, bilişsel süreçlerden, çevreden ve etkileşimden önemli ölçüde etkilenmektedir. Bugün çağdaş eğitim anlayışında, tüm yaklaşımlardan uygun zaman ve durumlarda yararlanmayı benimsemiş olan etkili öğrenme yaklaşımı benimsenmiştir. Etkili öğrenme yaklaşımı, çocuğu merkeze alan ve aynı zamanda çocuğun çevresi ile etkileşimi olan sosyal bir varlık olduğunu kabul eder. Aynı zamanda, her bireyin öğrenme gereksinimi ve öğrenme stilinin de aynı olmadığını kabul ederek, eğitim süreçlerinde bireysel farklılıkları göz önünde bulundurur.

Çağdaş eğitim anlayışını benimsemiş olan öğretmen çocuğu tanıyıp, etkili öğrenme yaklaşımlarını uygulamaya uygun eğitim ortamı düzenleme becerisine sahip olmalıdır. Aynı zamanda, etkili öğrenme yaklaşımına uygun eğitim programı hazırlayıp, çok boyutlu değerlendirme yapma konusunda da kendini yetiştirmelidir.

Bu kitap okul öncesi öğretmen adaylarının yanı sıra alanda çalışan öğretmenlerin de yararlanabileceği bir kaynak niteliğindedir. On bölümden oluşan kitapta her bir bölüm farklı üniversitelerde çeşitli uzmanlık alanına sahip akademisyenler tarafından yazılmıştır.


ISBN: 9786257880978

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 260

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Erken Çocuklukta Matematik Eğitimi

2
Gelişim Psikolojisi 1
1122 adet satıldı
34,00

3
Anne ve Çocuk Beslenmesi
695 adet satıldı
31,45

4
Anne ve Çocuk Beslenmesi
619 adet satıldı
24,65

5
Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcılık ve Geliştirilmesi

6
Çocuk Ruh Sağlığı
382 adet satıldı
27,20

7
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

8
Erken Çocukluk Döneminde Gelişimi Destekleyen Oyunlar

9
Okul Öncesi Dönemde Akran İlişkileri

10
Çizgi Tamamlama Etkinlikleri (Küçük Boy)