../resim/urun/501426_B.jpg
Güvenli Okul

Editör(ler): İsmail H. DemircioğluZakir AvşarEbru DemircioğluCan Ozan Tuncer
Yazar(lar): İsmail H. DemircioğluEbru DemircioğluZakir AvşarMelek ÇakmakAyşe Elif Emre KayaEsra İlkay İşlerÜmit TerziYalçın ÖzdemirDidem AydoğanAli Serdar SağkalKerim GündoğduSeyfi ÖzgüzelSongül TümkayaBirsel AybekErhan İşcanEngin ÇelebiCoşkun Arslanİsa KorkmazHatice İrem Özteke Kozan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,73 % 15 indirim
38,50

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Çağımızda sağlıklı eğitim-öğretim süreçleri oluşturabilmek için dikkate alınması gereken önemli bir konu da güvenli okulun nasıl inşa edilebileceğidir. Güvenli okullar korku, şiddet, kaygı, endişe ve güvensizliğin olmadığı mekânlardır. Başka bir deyişle güvenli okullar fiziksel, sosyal ve psikolojik açılardan eğitimin paydaşlarının kendilerini iyi hissettikleri ortamlardır. Bu çerçevede, eğitimin paydaşları güvenli okulları nasıl inşa edebileceğimiz konusunda daha fazla mesai sarf etmelidirler.
Güvenli okula okulları salt inzibati tedbirlerle donatarak ulaşamayacağımız açıktır. Yüksekokul duvarları, demir parmaklıklar, güvenlik kameraları, öğrencileri sabah evlerinden alıp, akşam bırakan servislerle güvenli okulları oluşturamayacağımız, yaşanan pek çok sorunla kendini belli etmektedir. O zaman “Güvenli Okul” nedir ve buna nasıl ulaşırız? İşte bu çalışma kapsamında "güvenli okulun" nasıl inşa edilebileceği açıklanmaya çalışılmıştır. Eserde güvenli okul kavramı tüm boyutları ile incelenirken eğitim-öğretim süreçlerindeki çağdaş gelişmelere, dünya örneklerine de yer verilmiştir.

ISBN: 9786257228923

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 200

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3321 adet satıldı
46,75

3
Eğitime Giriş
2895 adet satıldı
45,05

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
739 adet satıldı
40,80

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
42,50

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
618 adet satıldı
54,40

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı