../resim/urun/508978_B.jpg
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

Editör(ler): Hülya Gülay Ogelman
Yazar(lar):
Yayınevi: Eğiten Kitap

64,00 % 20 indirim
80,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Gelişim Bağlamında Yaşamın İlk Yılları: Erken Çocukluk Döneminde Gelişim” kitabı, 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimlerini ve bu gelişim sürecini etkileyen unsurları detaylı bir şekilde ele almaktadır.
Öncelikle kitabın adı ve içeriği arasındaki farklılığın açıklanması yerinde olacaktır. Bu kitap, yukarıda belirtildiği üzere Erken Çocuk Döneminde Gelişim ismini de içermektedir. Bu ismi, Yükseköğretim Kurulu’nun Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı’ndaki Erken Çocukluk Dönemi’nde Gelişim dersinden almıştır. Erken Çocukluk Kavramı, yaşamın ilk 8 yılını kapsamaktadır (Early Childhood Care and Education, 2019).
Ancak Türkiye’deki eğitim sisteminde çocuklar 6 yaşından sonra ilkokula başlarlar. Bu nedenle kitap, müfredattaki bir dersten kaynaklı olarak "Erken Çocukluk Döneminde Gelişim” adını alsa da içerik olarak okul öncesi dönemi yani 0-6 yaşı içermektedir.
Gelişimin hızlı seyrettiği yılları ele alan bu kitap, okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi bölümlerindeki ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerindeki öğrencilere, okul öncesi eğitimi öğretmenlerine, çocuk gelişimi uzmanları başta olmak üzere araştırmacılara, akademisyenlere, anne ve babalara rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.
Kitap, okul öncesi dönem çocuğunun tanıtılmasından başlayan ve yaşamın ilk yıllarındaki çizim özellikleriyle tamamlanan 19 bölümden oluşmaktadır. Kitapta, 17 kurumdan 26 yazar yer almıştır. 
Kitabın genel çerçevesini oluşturan birtakım prensipler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, gelişimin bütünselliğidir. Farklı konularda aynı kuramların, kavramların yer alabilmesi, bilinçsiz tekrarlardan öte gelişimin bütünsel yapısını ortaya koymaktadır.
Bu kitapta gelişimin nasıl olduğunu anlatmanın yanı sıra gelişimin ne şekilde desteklenebileceğine yönelik bir bakış açısı da sunmak amaçlanmıştır. Bu bağlamda, kuramsal bilgilerin yanı sıra uygulamaya dönük öneriler ve etkinlik örnekleri sunulmuştur "Çocuk Gelişiminde Kesişen Noktalar” başlıklı iki bölüm, kitabın özgün yapısını oluşturan diğer unsurlardandır. Bu iki bölüm sayesinde, gelişimde tüm alanların ve çok sayıda unsurun iç içe geçtiği vurgulanmıştır. "Gelişimin Satır Araları” isimli konu başlığı serisi ile küçük çocukların
gelişimlerini etkileyebilecek dört konu detaylı olarak incelenmiştir. 
"Gelişim Bağlamında Yaşamın İlk Yılları: Erken Çocukluk Döneminde Gelişim” kitabının ilk bölümü olan Okul Öncesi Dönem Çocuğu’nda, "Okul öncesi dönem çocuğu kimdir?” sorusuna tarihte okul öncesi dönem çocuğu, Türkiye’deki okul öncesi eğitim ve okul öncesi dönem çocuğu ile gelişim araştırmaları bağlamında yanıt aranmıştır.

ISBN: 9786057647924

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 500

Ebat: 15x23


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Erken Çocuklukta Matematik Eğitimi

2
Gelişim Psikolojisi 1
1122 adet satıldı
34,00

3
Anne ve Çocuk Beslenmesi
695 adet satıldı
31,45

4
Anne ve Çocuk Beslenmesi
619 adet satıldı
24,65

5
Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcılık ve Geliştirilmesi

6
Çocuk Ruh Sağlığı
385 adet satıldı
27,20

7
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

8
Erken Çocukluk Döneminde Gelişimi Destekleyen Oyunlar

9
Okul Öncesi Dönemde Akran İlişkileri

10
Çizgi Tamamlama Etkinlikleri (Küçük Boy)


ETİKETLER
,